Wygrana siatkarzy AZS-u 2020 na początek roku!

0
243

Drugoligowi siatkarze Eco-Team AZS-u 2020 Stolzle Częstochowa odnieśli w minioną niedzielę pewne zwycięstwo przed własną publicznością, pokonując MKS Bzurę Ozorków 3:0.
– To zwycięstwo bardzo nas cieszy, ponieważ był to pierwszy mecz w nowym roku, a ponadto wreszcie zdołaliśmy wygrać w Hali Sportowej „Częstochowa”. Myślę, że po prostu byliśmy lepsi w tym spotkaniu w niemal każdym elemencie – podsumował niedzielny mecz przyjmujący Kacper Woźniak.
Premierowa partia rozpoczęła się dla AZS-u 2020 od prowadzenia 10:5. Rywale szybko zdołali jednak zniwelować straty do zaledwie jednego „oczka”. Wtedy też częstochowianie wrzucili wyższy bieg, zdobywając pięć punktów z rzędu. Podopieczni Wojciecha Pudo kontrolowali przebieg seta do końca, a partię zakończył błąd podwójnego odbicia po stronie Bzury. Rywale znacznie lepiej radzili sobie w drugiej odsłonie meczu, lecz tylko do stanu 13:11. Następnie inicjatywę przejęli siatkarze AZS-u 2020, którzy rozkręcali się z każdą następną akcją. Drużyna z Ozorkowa próbowała jeszcze podjąć rękawicę w kolejnej partii, lecz przy prowadzeniu 8:6, zespół spod Jasnej Góry odrobił straty, a następnie systematycznie powiększał przewagę, triumfując ostatecznie 25:13, a w całym spotkaniu 3:0. Częstochowska drużyna w niedzielnym meczu spisała się bardzo dobrze w polu zagrywki, co przełożyło się także na efektywną grę w bloku.
Dzięki wygranej częstochowianie awansowali na piąte miejsce w tabeli i mają tyle samo punktów, co czwarty Lotnik Łęczyca.
Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa : MKS Bzura Ozorków 3:0 (25:20, 25:21, 25:13)’

(AZS 2020)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here