Wygrana koszykarzy AZS Politechniki z AZS AWF Katowice

Koszykarze AZS Politechniki po emocjonującym meczu pokonali w sobotę w Hali Polonia AZS AWF Mickiewicz Katowice 99:95.

Faworytem spotkania byli goście, którzy w tabeli zajmowali 3. miejsce. Koszykarze AZS Politechniki, dla których był to ostatni mecz w tym sezonie w Częstochowie, chcieli zwycięstwem pożegnać się z halą Polonia. I to się udało.

Mecz był bardzo zacięty do ostatnich sekund. Pierwszą kwartę gospodarze wygrali jednym punktem. W drugiej przegrali 4 i na przerwę schodzili tracąc do gości 3 punkty.

Trzecia kwarta zakończyła się remisem i o wszystkim miały zadecydować ostatnie 10 minut. Po zaciętej walce podopieczni trenera Dariusza Szynkiela wygrali 31:24 i cały mecz 99:95.

Po 23 meczach częstochowianie mają na koncie 31 punktów i zajmują 9. pozycję. Ich bilans to 8 zwycięstw i 15 porażek.

AZS Politechnika Częstochowa – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 99:95 (23:22, 23:27, 22:22, 31:24)

AZS Politechnika: N. Kowalski 24, J. Czyż 24, A. Płaczek 20, M. Cieślak 13, K. Pyrzyna 6, P. Droś 6, B. Młynarczyk 6, D. Raszewski 0.