fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościRegion„Wszystkie kolory świata” w Rudnikach

„Wszystkie kolory świata” w Rudnikach

Zespół Szkolno- Przedszkolny im. Jana Pawła II w Rudnikach wziął udział w akcji „Wszystkie Kolory Świata”, która jest organizowana przez UNICEF Polska.

To już szósta edycja akcji w naszym kraju. Jej celem jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najbiedniejszych częściach świata. Każda edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli.

Wolontariusze z ZSP w Rudnikach zaprojektowali i wykonali szmaciane lalki, które symbolizują pomoc, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Każda z wykonanych lalek miała przypisany kraj, z którego pochodzi.

Licytacja prac odbyła się na szkolnym Facebooku. Zebrano 860 zł, a środki zostały przekazane na konto UNICEFU. Dochód przeznaczony będzie na szczepionki dla najuboższych dzieci. W wielu rejonach świata wciąż brakuje szczepień przeciwko groźnym chorobom wieku dziecięcego, takim jak gruźlica, tężec, odra, krztusiec czy polio. Liczy się każde wsparcie, które może pomóc chronić zdrowie i życie dzieci.

Ogromne brawa za zaangażowanie należą się uczniom szkoły w Rudnikach i ich opiekunom. We „Wszystkich kolorach świata” wzięli udział:

Maja Anzorge, Basia i Zuzia Błędowskie, Zuzia Borawska, Nicole Bykowska, Agata Domżalska, Ewa Wawszczak, Zuzia Zalasińska, Bartosz Kołdon, Kacper Radecki.

W sześciu edycjach akcji, uczestniczyło ponad 3 tysiące placówek z całej Polski. Łącznie zebrano blisko 3 i pół miliona złotych, dzięki którym zaszczepiono setki tysięcy dzieci w takich krajach jak Sierra Leone, Czad, Sudan Południowy czy Angola.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -