Wspólne sadzenie żółto-niebieskich kwiatów w geście wdzięczności dla mieszkańców Radomska

0
389
fot. UM w Radomsku

Żółto-niebieskie bratki oraz tuje zdobią teren przy ulicy Reymonta w okolicy dworca PKP.

Nowe nasadzenia wykonane zostały dzięki inicjatywie oraz pracy obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Radomska oraz przy wsparciu urzędu miasta.

Wspólne sadzenie bratków odbyło się w sobotę 23 kwietnia tuż po godzinie 9.00.

„Dzisiejsza akcja została zainspirowana przez osoby, które przyjechały do Radomska z Ukrainy. Chcieli coś zrobić dla naszego miasta, więc pomyśleliśmy, że najlepiej będzie posadzić krzewy, które będą rosły przez wiele lat. Posadziliśmy tuje szmaragdy i ponad 300 bratków w kolorze żółto-niebieskim”– powiedziała Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami Marzanna Proszowska. – „Wspierając tę akcję, chcieliśmy, aby mieszkańcy Ukrainy, którzy przybyli do Radomska poczuli, że chcemy się z mini integrować” – dodała.

„Zostały posadzone tuje, a dookoła nich bratki. Będzie kolorowo i przyjemnie. Tuje posadzone są w trzech rzędach po trzy. Jest to nawiązanie do już istniejących nasadzeń. Dzięki temu całość będzie ze sobą współgrała” – zapewniła pełnomocnik ds. zieleni w mieście Krystyna Golińska.

Bratki zakupione zostały przez urząd miasta oraz przygotowano narzędzia potrzebne do pracy. Kompost ogrodowy PGK-uś, który wspomoże wzrost roślin, podarowany został przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku.

Wspólne sadzenie żółto-niebieskich kwiatów w geście wdzięczności dla mieszkańców Radomska 1
fot. UM w Radomsku

W akcji tej wzięło udział około 20 osób dorosłych i dzieci.

„Postanowiłam przyjść na dzisiejszą akcję, ponieważ Polska bardzo pomaga Ukrainie, więc chciałam zrobić coś dobrego dla miasta, a przy okazji można poznać kogoś i czas szybciej upłynie” – powiedziała Halyna Kolomys.

„Chcieliśmy odwdzięczyć się za okazaną pomoc mieszkańcom Radomska, dlatego nawiązaliśmy kontakt z urzędem miasta. Cieszę się, że urząd nas wsparł i choć w najmniejszy sposób mogliśmy zrobić coś dla was i dla waszego miasta” – dodała Olena Lehka.

Każdy, kto wziął udział w akcji otrzymał kamizelkę odblaskową, a dzieci kolorowanki. Efekty wspólnego przedsięwzięcia będzie można oglądać przez wiele kolejnych lat.

K KIK