„Wspieraj Seniora” – Koziegłowy przystępują do programu

0
593
program
archiwum

W dobie panującej pandemii oraz zwiększonej dobowej liczby zakażeń, Gminno – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Koziegłowach pomaga seniorom, przystępując do programu „Wspieraj Seniora”.

„Wspieraj Seniora” to program przygotowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej wspierający ochronę zdrowia i życia osób powyżej 70 roku życia, które postanowią pozostać w domu na czas zagrożenia pandemicznego i nie mogą liczyć na pomoc ze strony rodziny.

Usługa wsparcia polegała będzie w szczególności na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, tj. artykuły spożywcze i środki higieny osobistej. W szczególnych wypadkach program będzie adresowany do osób poniżej 70 roku życia.

Dodatkowo została uruchomiona linia dla seniorów. Dzwoniąc pod numer telefonu 22 505 11 11, osoby starsze będą mogły poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię.

Zgłoszenie seniora zostanie przekazane do ośrodka pomocy społecznej w danej gminie. Następnie pomocnik ośrodka skontaktuje się z seniorem i przeprowadzi rozmowę, by dowiedzieć się, jaka jest potrzebna pomoc. Koszty zakupów pokrywa senior.