fbpx
Strona główna Polecane Wracamy powoli do normalności

Wracamy powoli do normalności

Ostatnie decyzje rządu spowodowały, że “odmrażane” są kolejne dziedziny naszego życia. Od tego tygodnia możemy na przykład znowu iść na kawę do kawiarni czy zjeść obiad w restauracji. Część instytucji kultury także wznowiło, chociaż w nieco innych warunkach niż zwykle, swoją działalność. Czynnych jest dla czytelników coraz więcej bibliotek.
W poniedziałek sportowców przyjmie po kilkutygodniowej przerwie Hala Sportowa Częstochowa. Dzień później również zwiedzać będzie można Miejską Galerię Sztuki.


O stopniowym powrocie do normalności świadczą dawno niewidziane w mieście letnie ogródki przed kawiarniami. Coraz więcej lokali rozkłada na zewnątrz parasole i ustawia stoliki, zachęcając gości do odwiedzin. Oczywiście nadal w lokalach, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obowiązują wytyczne sanitarne związane w koronawirusem.

Wracamy powoli do normalności 1


Pomiędzy gośćmi w lokalach gastronomicznych musi być zachowany odpowiedni odstęp. Przy jednym stoliku mogą zasiąść osoby mieszkające razem. Jeżeli są to znajomi, muszą zachować dwumetrowy odstęp pomiędzy sobą. Pracowników, jak i klientów obowiązuje zasłanianie twarzy. Z oczywistych względów, maski można zdjąć przy stoliku w czasie konsumpcji, ale już udając się na przykład o kawiarnianej toalety, ponownie musimy zasłonić usta i nos.


W zmienionych warunkach w poniedziałek Hala Sportowa Częstochowa przyjmie sportowców. W obiekcie będą obowiązywać ograniczenia z powodu trwającej epidemii koronawirusa.
Zasady korzystania z Hali Sportowej Częstochowa obowiązujące od 25 maja są następujące:
– obiekt czynny codziennie w godzinach 10.00 – 20.00,
– grupy treningowe klubów i stowarzyszeń sportowych będą korzystały z sal treningowych po ustaleniu z Dyrekcją Hali harmonogramu zajęć treningowych;
– chęć skorzystania z obiektu należy zgłaszać: telefonicznie: tel. komórkowy 691 711 399, telefon stacjonarny: 34 368 82 71, e-mail: [email protected];
– wejście na Halę wyłącznie wejściem głównym, wejście w części treningowej będzie zamknięte;
– osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie zajęć dokonują weryfikacji uczestników zajęć w wyznaczonym miejscu w holu głównym;
– na teren obiektu wchodzą wyłącznie uczestnicy zajęć z prowadzącym;
– obowiązuje dezynfekcja rąk przed wejściem i wyjściem z obiektu;
– na terenie obiektu nie obowiązuje noszenie maseczek;
– brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC w wyznaczonym miejscu);
– obowiązuje dezynfekcja urządzeń i sprzętu sportowego po każdym użyciu i każdej grupie;
– podmioty wynajmujące sale treningowe na wyłączność mają obowiązek do dezynfekcji urządzeń i sprzętu sportowego będącego jego własnością po każdym użyciu i każdej grupie;
– po zakończonych zajęciach uczestnicy zobowiązani są do zabrania indywidualnego sprzętu sportowego;
– formuła prowadzonych zajęć ma być zgodna ze szczegółowymi wytycznymi Polskich Związków Sportowych.
Określono także dokładnie liczbę osób, które mogą jednocześnie trenować w poszczególnych salach Hali.


W Miejskiej Galerii Sztuki od przyszłego tygodnia sale wystawowe będą dostępne od wtorku do piątku w godz. 10.30-18.00, a w soboty i niedziele od 12 -19. Administracja z kolei będzie czynna w godz. 8.00-15.30 od poniedziałku do piątku.
Kasa MGS będzie czynna w godzinach otwarcia sal wystawowych Galerii – czyli od wtorku do piątku w godz. 10.30-18.00.
Do 12 lipca w budynku MGS będziemy mogli obejrzeć wystawy:
• Dzień dobry panie Gauguin. Grzegorz Bednarski
• 45. Plener Jurajska Jesień. Drzewa – milczące piękno
• Galeria Zwiastun – Izabella Sowier-Kasprzyk. Cztery pory uczuć.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here