Wracamy powoli do normalności

0
182

Ostatnie decyzje rządu spowodowały, że “odmrażane” są kolejne dziedziny naszego życia. Od tego tygodnia możemy na przykład znowu iść na kawę do kawiarni czy zjeść obiad w restauracji. Część instytucji kultury także wznowiło, chociaż w nieco innych warunkach niż zwykle, swoją działalność. Czynnych jest dla czytelników coraz więcej bibliotek.
W poniedziałek sportowców przyjmie po kilkutygodniowej przerwie Hala Sportowa Częstochowa. Dzień później również zwiedzać będzie można Miejską Galerię Sztuki.


O stopniowym powrocie do normalności świadczą dawno niewidziane w mieście letnie ogródki przed kawiarniami. Coraz więcej lokali rozkłada na zewnątrz parasole i ustawia stoliki, zachęcając gości do odwiedzin. Oczywiście nadal w lokalach, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obowiązują wytyczne sanitarne związane w koronawirusem.

Wracamy powoli do normalności 1


Pomiędzy gośćmi w lokalach gastronomicznych musi być zachowany odpowiedni odstęp. Przy jednym stoliku mogą zasiąść osoby mieszkające razem. Jeżeli są to znajomi, muszą zachować dwumetrowy odstęp pomiędzy sobą. Pracowników, jak i klientów obowiązuje zasłanianie twarzy. Z oczywistych względów, maski można zdjąć przy stoliku w czasie konsumpcji, ale już udając się na przykład o kawiarnianej toalety, ponownie musimy zasłonić usta i nos.


W zmienionych warunkach w poniedziałek Hala Sportowa Częstochowa przyjmie sportowców. W obiekcie będą obowiązywać ograniczenia z powodu trwającej epidemii koronawirusa.
Zasady korzystania z Hali Sportowej Częstochowa obowiązujące od 25 maja są następujące:
– obiekt czynny codziennie w godzinach 10.00 – 20.00,
– grupy treningowe klubów i stowarzyszeń sportowych będą korzystały z sal treningowych po ustaleniu z Dyrekcją Hali harmonogramu zajęć treningowych;
– chęć skorzystania z obiektu należy zgłaszać: telefonicznie: tel. komórkowy 691 711 399, telefon stacjonarny: 34 368 82 71, e-mail: [email protected];
– wejście na Halę wyłącznie wejściem głównym, wejście w części treningowej będzie zamknięte;
– osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie zajęć dokonują weryfikacji uczestników zajęć w wyznaczonym miejscu w holu głównym;
– na teren obiektu wchodzą wyłącznie uczestnicy zajęć z prowadzącym;
– obowiązuje dezynfekcja rąk przed wejściem i wyjściem z obiektu;
– na terenie obiektu nie obowiązuje noszenie maseczek;
– brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC w wyznaczonym miejscu);
– obowiązuje dezynfekcja urządzeń i sprzętu sportowego po każdym użyciu i każdej grupie;
– podmioty wynajmujące sale treningowe na wyłączność mają obowiązek do dezynfekcji urządzeń i sprzętu sportowego będącego jego własnością po każdym użyciu i każdej grupie;
– po zakończonych zajęciach uczestnicy zobowiązani są do zabrania indywidualnego sprzętu sportowego;
– formuła prowadzonych zajęć ma być zgodna ze szczegółowymi wytycznymi Polskich Związków Sportowych.
Określono także dokładnie liczbę osób, które mogą jednocześnie trenować w poszczególnych salach Hali.


W Miejskiej Galerii Sztuki od przyszłego tygodnia sale wystawowe będą dostępne od wtorku do piątku w godz. 10.30-18.00, a w soboty i niedziele od 12 -19. Administracja z kolei będzie czynna w godz. 8.00-15.30 od poniedziałku do piątku.
Kasa MGS będzie czynna w godzinach otwarcia sal wystawowych Galerii – czyli od wtorku do piątku w godz. 10.30-18.00.
Do 12 lipca w budynku MGS będziemy mogli obejrzeć wystawy:
• Dzień dobry panie Gauguin. Grzegorz Bednarski
• 45. Plener Jurajska Jesień. Drzewa – milczące piękno
• Galeria Zwiastun – Izabella Sowier-Kasprzyk. Cztery pory uczuć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here