Wpadli podczas kontroli drogowej

0
368
komin
źródło: pixabay

W trakcie kontroli drogowej we Wręczycy Wielkiej, kłobucka drogówka aresztowała kierowcę, który był pod wpływem narkotyków.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, w trakcie kontroli drogowej we Wręczycy Wielkiej na ulicy 3 Maja, kłobucka drogówka zatrzymała 20-letniego kierowcę volkswagena (mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka) oraz jego 21-letniego pasażera.

W trakcie wykonywanych czynności służbowych kierowca był bardzo zdenerwowany i pobudzony, co wzbudziło podejrzenie, że zażył środki odurzające. Badania alkomatem wykazało brak alkoholu w organizmie, za to testy przeprowadzone za pomocą analizatora typu Alere, wykazały obecność marihuany i amfetaminy w ślinie mężczyzny.

Natomiast 21-letni pasażer, także mieszkaniec Wręczycy Wielkiej, był trzeźwy, ale posiadał przy sobie woreczek strunowy z białą substancją oraz zawinięty w papierku susz roślinny.

Badanie policyjnym testerem wykazało, że biała substancja to amfetamina, a susz to marihuana.

Obydwaj mężczyźni no spędzili w policyjnym areszcie, a rano usłyszeli policyjne zarzuty dotyczące prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem środka odurzającego oraz posiadania narkotyków.

Obecnie śledczy z komisariatu we Wręczycy Wielkiej pod nadzorem prokuratora dokładnie wyjaśniają sprawę.

Konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania, jakie poniesie młody kierowca mogą być duże, mianowicie wysoka grzywna, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kilkuletni pobyt w więzieniu.

Pasażer kierowcy natomiast może zostać skazany na karę pozbawienia wolności na 3 lata.