fbpx

KS Wojownik z 5 medalami w nowej dyscyplinie

Zawodnicy Klubu Sportowego Wojownik przyzwyczaili nas do medalowych występów w kraju i zagranicą w Taekwon-do ITF. Tym razem z sukcesami wystartowali w Mistrzostwach Śląska w Kickboxingu.

Wojownicy postanowili wyjść ze strefy komfortu i spróbować swoich sił w nowej dyscyplinie. Wysokie umiejętności zaprezentowali na Mistrzostwach Śląska w Kickboxingu które odbyły się na początku października w Radlinie. Nasi zawodnicy zdobyli 5 medali (2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy), co biorąc pod uwagę nową dyscyplinę i start praktycznie z marszu jest nie lada osiągnięciem.

Złoty medal w walkach do 69 kg seniorów zdobył Aleksander Tukaj który zakończył swoją finałową walkę przez przewagę techniczną (TKO) już w pierwszej rundzie. Cały ten weekend był dla Aleksa bardzo udany, bowiem dzień wcześniej startował również w turnieju Brazylijskiego Jiuitsu w Gliwicach zajmując drugie miejsce. To idealny przykład na to, że charakter wypracowany przez treningi Taekwon-do świetnie prezentuje się w innych systemach walki.

Kolejnym złotym medalistą został Mikołaj Stępień który chcąc dorównać Aleksowi swoją finałową walkę również zakończył przez przewagę techniczną tym razem w drugiej rundzie. Mikołaj doskonale znany ze świetnej defensywy, na tym turnieju pokazał, że potrafi też zawalczyć mocno rękami nawet na standardy kicboxerskie.

Świetnie zaprezentował się również Przemek Kurzacz wygrywając 2 walki i zdobywając srebrny medal. Pierwszy pojedynek zakończył przed czasem przez przewagę techniczną (TKO). Druga wygrana, po bardzo ciężkim boju z zawodnikiem Wołowskiego Klubu Bokserskiego Champion, pokazała świetne przygotowanie kondycyjne Przemka dzięki czemu mógł utrzymać szybkie tempo walki do samego końca i ostatecznie zwyciężyć. W finale musiał uznać wyższość zawodnika Gospodarzy. To starcie pokazało, że do następnego startu Przemek musi lepiej przygotować się pod względem bokserskim.

Kolejne medale, to srebro wywalczone przez Piotra Włodarka i brąz Sebastiana Grzelińskiego, który zostawił na macie kawał serducha i pokazał się z bardzo dobrej strony w nowych dla siebie formułach walki.

Głównym priorytetem Klubu Sportowego Wojownik na sezon 2023/2024 jest start w różnych organizacjach Taekwon-do oraz Kickboxingu i sprawdzanie umiejętności w różnych środowiskach sportowych.

Klub Sportowy Wojownik wspierają samorządy – Powiat Kłobucki, Gminy: Kłobuck, Wręczyca Wielka, Opatów i Miedźno oraz sponsorzy: PHU Przemko, Klimat Komfort, Królleski Burger, Rechabilitacja Troniny, Eko Plast, a także Stacja demontażu pojazdów Koral.

red., mat. KS Wojownik

Czytaj także: Trener Rakowa Dawid Szwarga o wygranej z Legią w Warszawie

KS Wojownik z 5 medalami w nowej dyscyplinie 1
https://www.kotly-patrzyk.pl/
https://www.kotly-patrzyk.pl/oferta/pompy-ciepla/