fbpx
Strona głównaPolecaneWnioski dotyczące świadczenia 300+ w ramach programu „Dobry start” przyjmuje teraz ZUS....

Wnioski dotyczące świadczenia 300+ w ramach programu „Dobry start” przyjmuje teraz ZUS. Można je składać wyłącznie drogą elektroniczną

Wnioski dotyczące świadczenia 300+ w ramach programu „Dobry start” przyjmuje teraz ZUS. Można je składać wyłącznie drogą elektroniczną. Częstochowskie Centrum Świadczeń (CCŚ). Oznacza to m.in., że CCŚ nie będzie już przyjmowało ani rozpatrywało wniosków o ustalenie prawa do tego świadczenia z tytułu rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego – 2021/2022.

Zmiany wynikają z nowego rozporządzenia Rady Ministrów. Zgodnie z nim postępowanie w sprawie świadczenia ,,Dobry start” prowadzi obecnie Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Przepisy rozporządzenia stosuje się po raz pierwszy do wniosków o ustalenie prawa do świadczenia ,,Dobry start” z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 składanych od dnia 1 lipca 2021 r.

W sprawach dotyczących świadczenia ,,Dobry start” z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019, roku szkolnego 2019/2020 oraz roku szkolnego 2020/2021 stosuje się przepisy dotychczasowe.

link do informacji na stronie internetowej CCŚ – http://ccs.czestochowa.pl/dodatki-energetyczne/

link do informacji na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/publisher/aktualnosc/1/zus-bedzie-wyplacal-swiadczenia-dobry-start/2885949

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here