fbpx
Strona główna Sport Żużel Lew królem polowania jest i basta, Nowi żużlowcy Eltrox Włókniarz Częstochowa

Lew królem polowania jest i basta, Nowi żużlowcy Eltrox Włókniarz Częstochowa

Królem polowania, podczas zimowego okna transferowego został ELTROX Włókniarz Częstochowa.

Po brązowym medalu w ubiegłym sezonie apetyty na zdobycie tytułu i zdetronizowanie FOGO Unii Leszno stają się coraz bardziej realne, przynajmniej na papierze. Jaskinię Lwów opuścili: Michał Gruchalski, który już jako senior będzie bronił barw Unii Tarnów ŻSSA, natomiast Adrian Miedziński powrócił do eWinner Apatora Toruń. Hitem zimowego okna transferowego, było przyjście do ELTROX Włókniarz Częstochowa na zasadzie wypożyczenia, właśnie z toruńskiego zespołu Jasona Doyle’a. – Mamy drużynę na finał, moim celem, który chcę zrealizować wraz z drużyną to zdobycie złotego medalu. Indywidualnie, chcę zdobywać więcej punktów w porównaniu z poprzednim sezonem. Jestem dobrej myśli, chcę cieszyć się jazdą i uniknąć kontuzji – powiedział przed sezonem mistrz świata z 2017 roku.

Lew królem polowania jest i basta, Nowi żużlowcy  Eltrox Włókniarz Częstochowa 1

Wraz z Australijczykiem ponownie na stadionie SGP Arena w Częstochowie, kibice będą mogli podziwiać jazdę doświadczonego Rune Holty. – Zawsze czuję się tu bardzo dobrze, kilkakrotnie wracałem do Częstochowy i zawsze czuję się tu jak w domu – wyjawił 47 latek, który po raz czwarty wraca na częstochowski owal. Rune Holta powrócił do ścigania w zeszłym sezonie po bardzo ciężkim złamaniu prawej nogi jeszcze w sezonie 2018. Na domiar złego podczas marcowych przygotowań do ubiegłego sezonu, po awarii sprzęgła na jednym z treningów, mocno uderzył klatką piersiową o kierownicę, co przyczyniło się do złamania żeber i dalszej rekonwalescencji sympatycznego Norwega z polskim paszportem. W sezon 2019 wchodził więc praktycznie bez przygotowań i z ogromnym opóźnieniem. Dopiero pod koniec ubiegłego sezonu zaczął powoli błyszczeć formą do jakiej wszystkich przyzwyczaił – Ostatnie kilka zawodów były bardzo dobre w moim wykonaniu. Myślę, że w tym sezonie moje występy będą równie udane. Dwukrotny indywidualny mistrz Polski widzi ogromne możliwości w obecnej drużynie ELTROX Włókniarz Częstochowa. Mamy w składzie wielu wytrawnych zawodników, z ogromnym potencjałem. Możemy osiągnąć coś wielkiego, ale należy pamiętać, że to tylko sport i wszystko może się wydarzyć.

Pod względem średniej punktowej Jason Doyle w sezonie 2019 został sklasyfikowany na szóstej pozycji ze zdobyczą 2.280 pkt na mecz, natomiast Rune Holta w 31 biegach uzyskał średnią 1.355 pkt.

Mamy nadzieję, że nowi zawodnicy szybko wkomponują się w drużynę i Włókniarz Częstochowa będzie walczył o najwyższe laury

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here