fbpx
Strona głównaPolecaneWłaściwy remont torów w Śródmieściu Częstochowy opóźniony. Teraz tylko prace demontażowe

Właściwy remont torów w Śródmieściu Częstochowy opóźniony. Teraz tylko prace demontażowe

Właściwy remont torów w Śródmieściu Częstochowy opóźniony. Teraz tylko prace demontażowe.

Właściwy remont torów w Śródmieściu Częstochowy opóźniony. Teraz tylko prace demontażowe 1


Wykonawca modernizacji linii tramwajowej, spółka NDI tłumaczy opóźnienie sytuacją epidemiczną oraz faktem, że pozwolenie na budowę zostało wydane pół roku później niż przewidywano. Wszystko wskazuje więc na to, że zamiast jesienią, jak planowano jeszcze we wrześniu, modernizacja torowiska ruszy pełną parą na przełomie roku. Oczywiście, jeśli aura na to pozwoli.

Na początku tego tygodnia wzdłuż torów alejach: Kościuszki i Wolności ustawiono znaki informujące o zmianie w organizacji ruchu. Miejski Zarząd Dróg i Transportów w Częstochowie zapowiedział początek prac demontażowych starej infrastruktury. Po nich ma się rozpocząć właściwy remont torowiska. Wygląda jednak na to, że nie nastąpi to tak szybko, jak planowano.

18 listopada zostało wydane pozwolenie na budowę, więc mogliśmy od czwartku rozpocząć prace przygotowawcze niewymagające jej uprawomocnienia — informuje Magdalena Skorupka-Kaczmarek przedstawicielka spółki NDI do kontaktu z mediami. – W poniedziałek, 23 listopada została wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, niezbędna do prowadzenia prac. Roboty zasadnicze mogą być prowadzone od momentu uprawomocnienia się decyzji. NDI jest zmobilizowane i w przypadku sprzyjających warunków atmosferycznych należy się spodziewać intensyfikacji robót w śródmieściu w pierwszych miesiącach nowego roku — dodaje przedstawicielka wykonawcy.

Jak nam przekazano, opóźnienia w Śródmieściu związane są także z faktem, że projekt dla tej części miasta został opracowany w zakresie większym, niż pierwotnie zakładano, wprowadzono do niego rozwiązania wcześniej nieuwzględnione, ale służące mieszkańcom.

Jak się dowiedzieliśmy, również na innych odcinkach robót pojawiły się nieprzewidziane trudności. Prace przedłużyły się na przykład na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej z ulicą Dekabrystów. Jak tłumaczy spółka NDI, wszystko z powodu konieczności przebudowy magistrali linii wodociągowej w tym rejonie, która została połączona z modernizacją infrastruktury.

Magistrala została przepięta 18 listopada i do 24 grudnia chcemy oddać do ruchu całość skrzyżowania — przekazuje Magdalena Skorupka-Kaczmarek.

Najbardziej zaawansowane i realizowane zgodnie z kontraktem są prace na północy Częstochowy. Tam roboty są zrealizowane w 99 procentach. Chodzi o odcinki 1a,1b,1c,1d,2a, czyli od pętli Kiedrzyńska w kierunku północnym i wschodnim, a od al. Jana Pawła II do Kiedrzyńskiej. Tam zakończenie modernizacji linii tramwajowej przewidywane jest zgodnie z planem na styczeń 2021 roku.

Opóźnienia w Śródmieściu oczywiście wpłynął na koniec całej inwestycji. Obecnie nie ma już mowy o wiosennym terminie. Bardziej realny, jak na razie, okazuje się przełom wiosny i lata.
(Tekst i fot. IBS)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here