Władze miasta w obronie niepełnosprawnych

0
240

Wózki dla osób niepełnosprawnych stanęły dzisiaj na parkingu w III Alei. W ten sposób miasto przypomniało kierowcom, że nie w każdym miejscu wolno parkować. Akcja miała uświadomić częstochowianom, że nawet krótki postój na miejscu dla niepełnosprawnych jest zabroniony i może utrudnić życie osobom, które naprawdę z niego muszą korzystać.
Samorząd chcąc zwrócić uwagę na problem bezprawnego używania tzw. “kopert”, czyli wyznaczonych dla niepełnosprawnych miejsc parkingowych, umieścił na wózkach kartki, na których umieszczono najczęstsze wymówki kierowców. Pojawiły się więc napisy w rodzaju: „zaraz wracam”, „odbiorę tylko paczkę”, „nie widziałem znaku”, „ja tu tylko na chwilę”, czy „ja tylko coś podać”.

Władze miasta w obronie niepełnosprawnych 1
  • Takimi tekstami zazwyczaj tłumaczą się kierowcy zajmujący tzw. „koperty” – mówił Jakub Sikora, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta, która wraz ze Stowarzyszeniem Aktywna Częstochowa zorganizowała akcję.
    Napotkanym w centrum częstochowianom organizatorzy akcji przypominali o zakazie parkowania na “kopertach”.
    Jak informuje Urząd Miasta Częstochowy, w mieście w strefie płatnego parkowania jest 2750 miejsc, z czego 100 jest przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. Osoby z niepełnosprawnościami w całej strefie mogą parkować za darmo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here