Wicelider z Częstochowy podejmuje Wisłę Płock. Czy będzie atak na 1. miejsce w Ekstraklasie?

0
360

Raków Częstochowa, który po pięciu kolejkach PKO BP Ekstraklasy jest wiceliderem, podejmuje w piątek Wisłę Płock i ma szansę na czwarte zwycięstwo w obecnym sezonie.

Raków Częstochowa ma bardzo dobry początek sezonu. Podopieczni trenera Marka Papszuna w pięciu kolejkach zdobyli 10 punktów i zajmują wysokie 2. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. W piątek o godz. 18 czerwono-niebiescy zmierza się w Bełchatowie z Wisłą Płock.

Raków na początku sezonu prezentuje bardzo dobrą dyspozycję. Kibice cały czas żałują pechowo straconego punktu z Legią Warszawa. Również w ostatnim ligowym pojedynku w Krakowie z Cracovią Raków prowadził już 2:0, ale rywale zdołali zremisować w doliczonym czasie gry.

Te mecze to już jednak historia. Teraz trzeba się skoncentrować na kolejnych meczach, w których należy powalczyć o zwycięstwo i kolejne trzy punkty. Wisła w 5 meczach zdobyła 5 punktów. Drużyna z Płocka ma na koncie zwycięstwo, 2 remisy i 2 porażki. Kibice Rakowa liczą, że Raków w piątek pokona Wisłę i umocni swoją pozycję w tabeli ekstraklasy.

Dobra gra Rakowa została również zauważona przez selekcjonerów reprezentacji. Vladislavs Gutkovskis otrzymał powołanie na zgrupowanie reprezentacji Łotwy. Podobnie jak Tomas Petrasek z Czech. Również młodzieżowcy Rakowa otrzymali powołania. Kamil Piątkowski do kadry Polski U21, a Oskar Krzyżak i Daniel Szelągowski do U19.

Foto: Gazeta Regionalna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here