Wielkie sprzątanie Radomska

0
210

Radomszczański samorząd przygotował akcję pod hasłem: “Razem sprzątamy – Radomsko zmieniamy”. Celem społeczno-edukacyjnych działań gminy jest likwidacja dzikich wysypisk. Z apelem o pomoc z usunięciu śmieci zalegających w mieście samorząd zwrócił się do szkół, firm, instytucji, ale także mieszkańców Radomska.
Miasto co roku wydaje na utrzymanie czystości w Radomsku ponad 500 tys. złotych. Mimo tych starań, w dalszym ciągu w mieście pojawiają się dzikie wysypiska i miejsca, które wymagają posprzątania.
Jak informuje radomszczański magistrat, celem akcji jest więc edukowanie radomszczan w tym zakresie, kształtowanie właściwych postaw społecznych, a przy okazji także nauka prawidłowego segregowania śmieci i odpadów.
Władze miejskie chcą, aby o czystość i piękny wygląd miasta dbali wszyscy mieszkańcy, zaczynając o własnych podwórek, a na miejskich skwerach i parkach kończąc.
Akcja pod nazwą „Razem sprzątamy – Radomsko zmieniamy!” zaplanowana jest na 20 marca, w pierwszym dniu astronomicznej wiosny. W sprzątaniu Radomska pomoże oczywiście Urząd Miasta. Samorząd zapewni worki na śmieci oraz odbiór zebranych odpadów. Szczegółowe informacje na ten temat, zostaną zamieszczone na stronie miasta (www.radomsko.pl), w specjalnej zakładce.
(Źródło: UM Radomsko)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here