fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeWielki Tydzień i Wielkanoc na Jasnej Górze

Wielki Tydzień i Wielkanoc na Jasnej Górze

Obchody tegorocznego Triduum Paschalnego na Jasnej Górze są drugi rok inne niż zwykle z powodu pandemii. Wiele wydarzeń przeniesionych zostało do internetu, a nabożeństwa odbywające się w sanktuarium wierni mogą oglądać za pośrednictwem telewizji.

Jak informuje Biuro Prasowe Jasnej Góry, w Wielki Piątek tradycyjnie już drogę krzyżową miasta Częstochowy poprowadzi na Jasnej Górze abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Dziś nie odbędzie się ona jak zwykle na Wałach, a ze względu na transmisję internetową w Kaplicy Matki Bożej.

Grób Pański, jak co roku, znajdować się będzie też w Kaplicy, jednak nie po jej środku, a z boku – podało na swojej stronie BP Jasnej Góry. – Tak było już w ubiegłym roku. To z praktycznych względów, by mógł pozostać dłużej, a nie musiał być rozbierany w trakcie rezurekcyjnej procesji.

W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów w na Jasnej Górze odbywać się będzie przed wejściem do bazyliki, przy dużym polowym ołtarzu. Stanie on w tym samym w miejscu, gdzie latem święcone są dewocjonalia. Święcenie odbywać się będzie od godz. 9 do 14.

W Niedzielę Zmartwychwstania o godz.6 wałami przejdzie procesja rezurekcyjna, jednak do udziału w niej zaproszeni są tylko kapłani.

Jak przekazano z klasztoru jasnogórskiego, w procesji w Kaplicy Matki Bożej Mszę świętą Zmartwychwstania celebrować będzie bp senior Antonii Długosz z Częstochowy. Suma Wielkanocna sprawowana będzie o godz.11 pod przewodnictwem metropolity częstochowskiego, abp. Wacława Depo.

Ojcowie paulini zachęcają do przeżywanie nadchodzących uroczystości za pośrednictwem kanału Jasnej Góry na YouTube

oraz Telewizji Polskiej.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -