fbpx
Strona głównaPolecane„Wieczny Raków dla Zwierzaków”. Pomoc trafi do schronisk w Częstochowie i Jamrozowiźnie

„Wieczny Raków dla Zwierzaków”. Pomoc trafi do schronisk w Częstochowie i Jamrozowiźnie

Akcja „Wieczny Raków dla Zwierzaków” zakończyła się sukcesem. Zebrane dary trafią do czworonożnych podopiecznych schronisk w Częstochowie i Jamrozowiźnie.

„Wieczny Raków dla Zwierzaków” to akcja, która swoje początki miała w 2016 r. Stoi za nią Stowarzyszenie Kibiców „Wieczny Raków”.

– Od pierwszej edycji współpracuje z nami Centrum Handlowe Jagiellończycy, które przede wszystkim udostępnia nam miejsce do przeprowadzenia zbiórki. W poprzednich latach podczas zbiórek towarzyszyli nam piłkarze, którzy swoją obecnością przyciągali ogromne ilości kibiców, którzy poprzez przyniesienie karmy, a także możliwość zrobienia sobie zdjęcia czy rozmowy z zawodnikami łączyli przyjemne z pożytecznym – opowiadają organizatorzy.

„Wieczny Raków dla Zwierzaków”. Pomoc trafi do schronisk w Częstochowie i Jamrozowiźnie 1
Akcja „Wieczny Raków dla Zwierzaków” (fot. Stowarzyszenie Kibiców „Wieczny Raków”)

Tegoroczna edycja przypadła na 27 listopada. Jednak w tym roku piłkarze nie mieli możliwości stawienia się na zbiórce. Znaleziono więc inny sposób na to, by podziękować kibicom za pomoc. Wszystkim osobom, które przyniosły dary dla czworonogów, wręczano plakaty podpisane przez zawodników.

– Fani czerwono-niebieskich nie zawiedli. W sobotę od godz. 10, co chwilę pojawiały się kolejne osoby, które miały ochotę wspomóc potrzebujące zwierzaki. Po rozmowach z przedstawicielami schroniska, duży nacisk kładliśmy na to, by przekazywana karma była dobrej jakości – dodają przedstawiciele Stowarzyszenie Kibiców „Wieczny Raków”.

„Wieczny Raków dla Zwierzaków”. Pomoc trafi do schronisk w Częstochowie i Jamrozowiźnie 2
Akcja „Wieczny Raków dla Zwierzaków” (fot. Stowarzyszenie Kibiców „Wieczny Raków”)

Oprócz karmy zbierano również m.in. koce, miski czy żwirek dla kotów. Do zbiórki dołączyła również redakcja „Gazety Regionalnej”. Choć początkowym celem było wsparcie wyłącznie częstochowskiego schroniska przy ul. Gilowej, to dzięki sukcesowi akcji, pomoc otrzymają także inne bezdomne czworonogi.  

– Z racji tego, że produktów udało się zebrać naprawdę sporo, postanowiliśmy część z nich przekazać do schroniska w Jamrozowiźnie – podkreślają organizatorzy listopadowej zbiórki.

red

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV