fbpx

ROK. Wernisaż wystawy fotografii Krystyny Małgorzaty Dołowskiej

W piątek, 10 listopada Regionalny Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Krystyny Małgorzaty Dołowskiej. Początek o godz. 18. Wstęp wolny.

Krystyna Małgorzata Dołowska (rocznik 1989) to artysta fotograf. Jest absolwentką Wyższego Studium Fotografii w Warszawie i PWSFTiT im. St. Schillera w Łodzi. (specjalizacja fotografia). To również Prezes Zarządu i Prezydent Kapituły Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców w Warszawie. Jest członkiem założycielem Fundacji „Fotografia dla Przyszłości” (funkcję dyrektora pełniła do 2022 roku). Jest wykładowcą Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Warszawskiej. W latach 2000-2011 była dyrektorem Wyższego Studium Fotografii, w latach 2008-2011 kierownikiem Studium Instruktorów Fotografii i Technik Audiowizualnych.

ROK. Wernisaż wystawy fotografii Krystyny Małgorzaty Dołowskiej 2
„Powązki”, Krystyna Małgorzata Dołowska

W latach 1996-2019 organizowała cykliczne plenery i warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych. Od 1992 roku jest jurorem krajowych i międzynarodowych konkursów fotograficznych. Od 1998 roku prowadzi grupy twórcze, obecnie AFA9.

W dorobku ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych, udziały w wystawach zbiorowych, prelekcje i spotkania autorskie. Brała udział w różnych akcjach fotograficznych jak m.in.: „Jeden dzień Warszawy”, „Jeden dzień z życia Warszawy”, „Woda w fotografii”. Była organizatorem takich akcji i wystaw jak np. Portret z dzieckiem, Galeria Najmłodszych, Portret Rodzinny Warszawiaków, Polacy na frontach II wojny światowej.

Prowadziła i organizowała wystawy fotograficzne w Galerii Podróżnika, Galerii Zamkniętej, ArtRoom, Galerii F10.Została uhonorowana wieloma medalami, odznakami i dyplomami za działalność na rzecz fotografii polskiej m.in. Zasłużony działacz kultury, Złoty medal Zasłużony dla fotografii polskiej, Brązowy medal ,,Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

ROK. Wernisaż wystawy fotografii Krystyny Małgorzaty Dołowskiej 3
„Powązki”, Krystyna Małgorzata Dołowska

Powązki z cyklu archeologia czasu (2004)

Autorka próbuje zabrać nas w nieznaną podróż w przeszłość. Poszukuje i analizuje efekt przemijania. Pokazuje nam miejsca i przedmioty zapomniane, posiadające jednak w swej strukturze wartości, dające twórcy nie tylko natchnienie, ale lepsze poznanie materii.Upływ czasu jest w naszym życiu szalenie ważny, ale trzeba umieć się z nim oswoić.Przeszłość stanowi ogromny bagaż wiedzy i doświadczeń, z których powinniśmy umieć korzystać, dla dobra teraźniejszości i przyszłości. Nie mamy na czas wpływu, więc wykorzystajmy jego upływ jak najlepiej. Czas można symbolicznie zatrzymać w miejscu.Autorka wystawy nie podejmuje się kształtować, zmieniać zastanej rzeczywistości. Dokonuje wyboru, szuka ciekawych konstrukcji, fragmentów, nastroju, światocienia. Jej sposób patrzenia i odczuwania świata jest przemyślany i bardzo osobisty. Zmusza do refleksji.

Wernisaż wystawy „Powązki” odbędzie się w piątek, 10 listopada o godz. 18. Ekspozycja będzie dostępna do 1 grudnia. Wstęp jest wolny.

Szczegóły: rok.czestochowa.pl

red.