Weekend z rodziną Bachów

0
243

W najbliższy weekend po raz ósmy odbędzie się Festiwal Rodziny Bachów. Tegoroczna edycja potrwa od 27 do 29 września. W pierwszym dniu Festiwalu organizatorzy zapraszają na „Koncert w dawnym stylu”. Orkiestra Filharmonii Częstochowskiej oraz chór ,,Collegium Cantorum” zaprezentują dzieła trzech kompozytorów – wśród nich najwybitniejszego i najbardziej rozpoznawalnego przedstawiciela rodziny Bachów, Jana Sebastiana. W trakcie koncertu zaprezentowana zostanie „Msza A-dur” BWV 234. W programie koncertu znajdą się także „Trzy utwory w dawnym stylu na orkiestrę smyczkową” Henryka Mikołaja Góreckiego, „Tryptyk mariacki” oraz „Koncert staropolski” Romualda Twardowskiego.

Weekend z rodziną Bachów 1


Widzowie usłyszą solistów – Paulę Maciołek (sopran), Agnieszkę Monasterską (alt), Jakuba Pawlika (tenor) i Jacka Ozimkowskiego (bas). Za pulpitem dyrygenta stanie Janusz Siadlak, a całość poprowadzi Małgorzata Janicka-Słysz z Akademii Muzycznej w Krakowie.
Drugi dzień Festiwalu, 28 września, odbędzie się pod hasłem muzyki współczesnej. W pubie „Szafa Gra” pod hasłem „Seconda Pratica. Live Act” wystąpi łódzki duet Fisherboyz. W programie improwizowany koncert łączący muzykę elektroniczną z barokowymi inspiracjami.
Ostatni dzień festiwalu, niedziela 29 września, to z kolei barok odczytany przez instrumentalistów z pogranicza rocka i jazzu. W sali kameralnej Filharmonii – na koncercie pod hasłem BaROCK&ROLL – zespół Michała Walczaka ,,Electric Often Hides” zaprezentuje zestaw motywów barokowych w rockowym i jazzowym anturażu. Obok grającego na gitarze lidera usłyszymy Pawła Surmana (trąbka), Jakuba Łępę (saksofon tenorowy), Jędrzeja Tukaja (instrumenty perkusyjne), Bartka Bednarka (gitara basowa) i Franka Parkera (perkusja).
Dokładny program Festiwalu Muzycznego Rodziny Bachów można znaleźć na stronach http://filharmonia.com.pl oraz http://collegiumcantorum.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here