Ważne zwycięstwo koszykarzy AZS Częstochowa

Koszykarze AZS Częstochowa wywalczyli w sobotę drugie zwycięstwo w 2 lidze. Po zaciętym spotkaniu pokonali jednym punktem MKKS Rybnik!

Koszykarze AZS-u Częstochowa byli bardzo zmobilizowani na mecz z MKKS-em i liczyli na drugie zwycięstwo w sezonie. Trenerzy Tomasz Nogalski i Michał Saran odpowiednio zmotywowali swoich koszykarzy do walki. Częstochowianie wierzyli, że mogą pokonać rywali z Rybnika, bo MKKS był w zasięgu częstochowskiej drużyny.

Gospodarze dobrze rozpoczęli mecz, bo pierwszą kwartę wygrali 23:18. Po 20 minutach gry AZS prowadził 34:29.

Po przerwie goście wzięli się za odrabianie strat. MKKS wygrał trzecią partię gry 17:15 i przed ostatnią kwarta AZS prowadził tylko 49:46. Czwarta kwarta była zacięta, a losy zwycięstwa ważyły się do samego końca meczu. Goście wygrali czwartą kwartę 22:20, ale to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa w meczu 69:68.

Koszykarzy AZS do zwycięstwa poprowadzili Dawid Józefowski, który zdobył 21 punktów i grający trener Tomasz Nogalski zdobywca 14 punktów. Brawa należą się jednak wszystkim zawodnikom, bo każdy miał wkład w niezwykle cenne zwycięstwo.

AZS Częstochowa – MKKS Rybnik 69:68 (23:18, 11:11, 15:17, 20:22)

AZS: D. Józefowski 21, T. Nogalski 14, P. Łaszewski 9, D. Szulc 6, M. Majcherek 6, P. Młynarczyk 5, S. Spychała 4, M. Cieślak 2, K. Ligęza 2, K. Hajduś 0.