Warta Poraj filialnym klubem Rakowa Częstochowa

0
390
fot. UG w Poraju

Od pięciu lat Klub Raków Częstochowa realizuje program, który wspiera pracę i szkolenie trenerów piłki nożnej. Projekt polega na stworzeniu sieci klubów partnerskich częstochowskiego giganta futbolu.

Obecnie zrzesza blisko trzydzieści klubów na terenie całej Polski. We wtorek 23 sierpnia do tego elitarnego grona dołączył nowy porajski klub Warta Poraj.

Jak projekt reklamuje sam Raków: „Ideą projektu jest pokazanie naszym partnerom pomysłu na szkolenie młodego zawodnika, przekonanie do wytrwania w odpowiednich standardach pracy tak by w przyszłości osiągnąć sukces – wychować zawodnika przygotowanego nie tylko do współzawodnictwa na najwyższym poziomie, ale wychować człowieka przygotowanego do trudów życia”.

Projekt Klubów Filialnych wystartował w 2018 roku. Jest on pomysłem autorskim byłego Dyrektora Akademii Raków Marka Śledzia, który usystematyzował warunki współpracy pomiędzy Akademią Raków a Klubami Partnerskimi tworząc Program Standard.

PKF zakłada współpracę wielopłaszczyznową między Akademią Raków a jej partnerami a obejmuje takie obszary jak: metodyka szkolenia, organizacja pracy, dostęp do staży trenerskich, udział w eventach organizowanych przez Akademię Raków i Kluby Filialne itp.

Dla klubowych partnerów został przygotowany wystandaryzowany program szkoleń zarówno stacjonarnych jak również i w formie online. Na dzień dzisiejszy w PKF zrzesza dwadzieścia siedem klubów z województw śląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego oraz pomorskiego.

23 sierpnia do tego grona dołączył nowy porajski klub Warta Poraj. Stosowne dokumenty z rąk przedstawicieli Rakowa Częstochowa odebrał trener Andrzej Pawłowski, b. zawodnik tego częstochowskiego klubu.

K KIK