Lubiteka zaprasza na bezpłatne warsztaty makramy

0
147

LUBITEKA – Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. J. Lompy w Lublińcu zaprasza na bezpłatne warsztaty, czyli sztukę wiązania sznurków.

Co to jest Makrama? W języku arabskim makrama oznacza ozdobę wiązaną, a w Polsce również opisuje samą czynność wykonywania różnych przedmiotów techniką wiązaną. Często węzły tworzy się ze specjalnych nici, których używa się bez igieł, drutów czy szydełek. Narzędziem są wyłącznie ludzkie dłonie.

W Europie makrama pojawiła się dzięki starożytnej Asyrii i Babilonii, w której tworzono królewskie szaty, więc było na nią stać tylko najbardziej zamożnych. W obecnych czasach po etapie zapomnienia ponownie stała się bardzo popularna i coraz więcej osób zaczyna tworzyć własne arcydzieła jako dekoracje domu lub ubioru.

Aby tworzyć piękne dzieła, wystarczy tylko znajomość 2-3 podstawowych splotów i można już twórczo działać! Sposób wiązania, skręcania i nawijania sznurków lub nici będzie prezentowany na warsztatach on-line, na które gorąco zaprasza Lubiteka.

Spotkanie odbędzie się 26 listopada o godzinie 18:00 na stronie Lubiteki, a poprowadzi je Pani Magdalena Oberska, która udowodni uczestnikom warsztatu jak szybko i łatwo można opanować technikę makramy.

Lubiteka zaprasza na bezpłatne warsztaty makramy 1
Fot: Lubiteka w Lublińcu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here