fbpx

Warsztaty fotograficzne w Starostwie Powiatowym w Radomsku

Jak dobrze komponować kadr, jak najlepiej wykorzystać światło i możliwości aparatu fotograficznego, by robić najpiękniejsze zdjęcia – tego uczyli się młodzi uczestnicy warsztatów fotograficznych, które zostały zorganizowane w Starostwie Powiatowym w Radomsku w ramach przygotowań do udziału w projekcie Open Week Photo.

W projekcie, który realizowany będzie od 2 do 8 października weźmie udział 18 uczniów z I LO i ZSE-E w Radomsku razem z dwoma opiekunami i 18 uczniów (także z dwoma opiekunami) z partnerskiego regionu Równe (dla I LO partnerem jest Liceum Prawno – Ekonomiczne w Równem, dla ZSE-E – Zespół Szkolno – Wychowawczy nr 4 w Równem). Efektem ich działań ma być między innymi wspólna mobilna wystawa, która będzie mogła być prezentowana w szkołach.

Inicjatorkami tego przedsięwzięcia są nauczycielki: Agnieszka Nowicka oraz Aneta Jędrzejczyk. Zorganizowane w starostwie warsztaty prowadził pracownik Biura Promocji i Rozwoju Powiatu artysta fotograf Marcin Kwarta.

Zajęcia praktyczne służyły zdobywaniu umiejętności na potrzeby warsztatów plenerowych, na które młodzież pojedzie w najbliższy piątek (trasa obejmuje między innymi: Przedbórz, Maluszyn i Gidle). Oprócz podstaw fotograficznego ABC, czy też nauki kreatywnego wykorzystywania smartfona jako narzędzia do fotografowania, tematem warsztatów była także promocja ciekawych turystycznie miejsc w Powiecie Radomszczańskim.

W środę 14 września z radomszczańską młodzieżą uczestniczącą w projekcie spotkała się Wicestarosta Małgorzata Lewandowska.

„Życzę wam wspaniałych, wspólnie spędzonych chwil, które na zawsze pozostaną w waszej pamięci. Mam nadzieję, że dzisiejsze warsztaty i nabyte umiejętności pomogą Wam w przy tworzeniu niepowtarzalnych kadrów fotograficznych. Trzymamy za Was ,,kciuki” i czekamy na wystawę waszych zdjęć”. – powiedziała Wicestarosta Lewandowska, zachęcając młodzież do odkrywania i poznawania uroków powiatu radomszczańskiego.

Projekt został sfinansowany ze środków Polsko – Ukraińskiej Rady wymiany młodzieży z dotacji MEiN.

K KIK