fbpx
Strona główna Edukacja W Żarkach Unia Europejska doposaży przedszkole

W Żarkach Unia Europejska doposaży przedszkole

W Żarkach Unia Europejska doposaży przedszkole. Dzięki pozyskanej przez samorząd dotacji unijnej uda się doposażyć przedszkole, a także wybudować dla maluchów plac zabaw.

Zadania te będą realizowane w ramach projektu
„Sprawny i mądry przedszkolak” .

Edukacja przedszkolna wymaga cały czas wsparcia, dlatego jeśli pojawiła się możliwość pozyskania środków zewnętrznych dla naszej placówki, to reagujemy – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Złożyliśmy stosowny projekt i został oceniony najwyżej w subregionie północnym województwa śląskiego.

Wartość projektu wynosi 188 812,98 zł, wysokość unijnego dofinansowania to kwota 160 491,03 zł.


Wkład z budżetu Miasta i Gminy Żarki to dokładnie 28 321,95 zł – dodaje burmistrz.

Projekt będzie realizowany do 28 lutego 2022roku. Jak informuje żarecki samorząd, jego celem głównym jest wzrost upowszechniania wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Żarki poprzez: utworzenie 10 miejsc dla dzieci przedszkolnych, doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych 2 nauczycieli oraz zakup niezbędnego wyposażenia oraz stworzenie dodatkowych zajęć dla dzieci mające na celu wyrównanie szans edukacyjnych oraz rozwinięcie ich umiejętności.

Żarecka propozycja została wybrana do dofinansowania przez Zarząd Województwa Śląskiego w ramach konkursu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Projekt pn. „Sprawny i mądry Przedszkolak” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WSL 2014-2020.

(fot. UMiG Żarki)

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here