fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneJubileuszowa Krajowa Wystawa Rolnicza i Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze w pierwszy...

Jubileuszowa Krajowa Wystawa Rolnicza i Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze w pierwszy weekend września

Jubileuszowa Krajowa Wystawa Rolnicza i Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze w pierwszy weekend września. Ekspozycja poświęcona polskiemu rolnictwu odbędzie się już po raz trzydziesty.

Tak wyglądała wystawa i dożynki w ubiegłym roku:

Święto plonów i towarzysząca mu wystawa odbywać się będą tradycyjnie w pierwszy weekend września. Na Krajową Wystawę Rolniczą zaprasza Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie.

W programie dwudniowej, jubileuszowej wystawy, od 4 do 5 września znajdzie się wiele imprez towarzyszących, m.in.: Targi Pszczelarskie, Wystawę Przedsiębiorczości i Maszyn Rolniczych, Kiermasz Kwiatów i Krzewów Ozdobnych, Odnawialne Źródła Energii, Wystawę Drobnego Inwentarza i Wystawę Zwierząt Hodowlanych.

Honorowy patronat nad wystawą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzej Duda.

Jak co roku w imprezie weźmie kilkuset wystawców. Będą obecni rolnicy ze swoimi płodami, hodowcy zwierząt, wytwórcy maszyn rolniczych, a także ogrodnicy oraz pszczelarze. Jak zawsze ważnym akcentem częstochowskiego święta plonów mają być artyści ludowi.

Ze względu na panującą obecnie sytuację związaną z pandemią COVID-19, podobnie jak rok temu, wystawcy prezentować się będą na terenie parkingów jasnogórskich. Jedyna zmiana dotyczy stoisk typowo handlowych. One, w przeciwieństwie do ubiegłorocznej edycji, mają być usytuowane w III Alei Najświętszej Maryi Panny.

W trakcie trwania wystawy rolnikom będą doradzali pracownicy oraz eksperci z MRiRW, ARiMR, KOWR, CDR, KRUS, KRIR, a także ŚODR w Częstochowie.

Kulminacją wrześniowego święta rolników będą Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie. Odbędą się w niedzielę. Tego dnia do częstochowskiego sanktuarium ściągną tysiące rolników z wieńcami i darami w postaci płodów rolnych przybędą. Początek nabożeństwa godzina 11.

Na wystawie obecna będzie także nasza redakcja. Podobnie jak w poprzednich latach przygotujemy stoisko, na którym będzie można odebrać przygotowaną specjalnie na jasnogórskie święto plonów gazetę. Zapraszamy.

Jubileuszowa Krajowa Wystawa Rolnicza i Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze w pierwszy weekend września 20
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -