fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaSportW sobotę żużlowy memoriał, w niedzielę sparing z ROW Rybnik

W sobotę żużlowy memoriał, w niedzielę sparing z ROW Rybnik

Na sobotę i niedzielę na torze w Częstochowie planowane są dwie żużlowe imprezy. W sobotę odbędzie się 49. Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego, a w niedzielę sparing Włókniarza z ROW Rybnik.

Żużlowcy Włókniarza Częstochowa mają za sobą już pierwsze wiosenne treningi na torze przy ul. Olsztyńskiej. Pierwszym sprawdzianem formy na tle rywali ma być sobotni 49. Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. W sobotę o godz. 15 na stadionie przy ul. Olsztyńskiej odbędzie się 49. Memoriał, który będzie jednocześnie oficjalnym rozpoczęciem sezonu w Częstochowie. W turnieju wezmą udział wszyscy czołowi żużlowcy Włókniarza.

Memoriał Idzikowskiego i Czernego to najstarsze i cykliczne zawody żużlowe w Częstochowie. Od 1967 rozgrywany był tylko memoriał poświęcony Bronisławowi Idzikowskiemu, który w 1961 roku miał groźny wypadek na torze w Częstochowie, w wyniku którego poniósł śmierć. Od 1973 roku memoriał nosi nazwę B. Idzikowskiego i M. Czernego. Czerny zmarł w 1972 roku doznając poważnych obrażeń na torze w Rzeszowie.

W tegorocznym Memoriale pojadą wszyscy czołowi żużlowcy Włókniarza łącznie z juniorami. Stawkę uzupełnią zaproszeni zawodnicy. Faworytami imprezy będą Duńczycy: Mikkel Michelsen i Leon Madsen.

Bilety w cenie 30 zł można nabywać w siedzibie klubu przy ul. Olsztyńskiej 123/127 w piątek w godzinach 8-16. W dniu zawodów czynne będą dwie kasy przy wejściu głównym (od ul. Orlik-Rückemanna). Osoby posiadające karnet na sezon 2023 oraz dzieci do 12 roku życia (ur. w 2011 i później) mają zagwarantowany wstęp bezpłatny.

W niedzielę o godz. 15 Włókniarz ma ścigać się w pierwszym tegorocznym sparingu z ROW Rybnik. Bilety na sparing wyceniono w cenie 15 zł. W niedzielę bilety będzie można kupić w budynku klubowym (do godz. 16) lub w kasie przy ul. Marysia oraz domek z gadżetami (wejście główne od ul. Orlik-Rückemanna). Bilety będzie można kupować od godz. 14.

AK, fot: AK

Lista startowa 49. Memoriału im. B. Idzikowskiego i M. Czernego: 1. Mikkel Michelsen (Włókniarz Częstochowa), 2. Peter Ljung (Stal Gorzów), 3. Jonas Jeppesen (Stal Rzeszów), 4. Mateusz Szczepaniak (GKM Grudziądz), 5. Maksym Drabik (Włókniarz), 6. TBA, 7. Franciszek Karczewski (Włókniarz), 8. Anton Karlsson (Włókniarz), 9. Kacper Woryna (Włókniarz), 10. Jakub Miśkowiak (Włókniarz), 11. Mitchell Cluff (Włókniarz), 12. Peter Kildemand (Stal Rzeszów), 13. Leon Madsen (Włókniarz), 14. Damian Dróżdż (Kolejarz Rawicz), 15. Kajetan Kupiec (Włókniarz), 16. Espen Sola (Włókniarz), R1.17. Kacper Halkiewicz (Włókniarz), R2.18. Szymon Wolski (Włókniarz).

W sobotę żużlowy memoriał, w niedzielę sparing z ROW Rybnik 1
W sobotę żużlowy memoriał, w niedzielę sparing z ROW Rybnik 2
W sobotę żużlowy memoriał, w niedzielę sparing z ROW Rybnik 3
W sobotę żużlowy memoriał, w niedzielę sparing z ROW Rybnik 4
W sobotę żużlowy memoriał, w niedzielę sparing z ROW Rybnik 5
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -