fbpx
Strona głównaSportW sobotę w Częstochowie odbędzie się turniej Polskiej Ligi Rugby 7

W sobotę w Częstochowie odbędzie się turniej Polskiej Ligi Rugby 7

W sobotę 29 kwietnia na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym odbędzie się bardzo mocno obsadzony turniej Polskiej Ligi Rugby7. Zmierzy się w nim aż 12 drużyn z całej Polski. Oprócz gospodarzy – Rugby Club Częstochowa, w turnieju wystąpią jeszcze – Tytan Gniezno (tegoroczny Mistrz Polski), PG Ogniwo Sopot, Rugby Biesal (wystawi dwie drużyny), RK Unisław, AZS AWF Warszawa, Alfa Bydgoszcz, Rugby Ruda Śląska, Czarni Bytom, RC Bolesławiec oraz Reprezentacja Polski u18.

Polska Liga Rugby7 to cykl ogólnopolskich turniejów, na których drużyny zbierają punkty do klasyfikacji generalnej. Na jej podstawie 9 najlepszych ekip sezonu zasadniczego spotyka się w turnieju finałowy, w trakcie którego walczą o Puchar Polski Rugby7. W zeszłym sezonie Rugby Club Częstochowa zajął w nim 4. miejsce. W tym roku nasi zawodnicy celują w awans do niego i po raz kolejny namieszanie w stawce.

Częstochowski turniej rozpocznie się o godzinie 10:00 i zakończy o 18:00. W fazie wstępnej drużyny zostały podzielone na cztery grupy po trzy drużyny, w których rozegrają mecze w systemie „każdy z każdym”. Następnie zespoły z pierwszych miejsc awansują do półfinałów o miejsca 1.-4., ekipy z miejsc drugich do półfinałów o miejsca 5.-8., a drużyny z ostatnich miejsc powalczą o lokaty 9.-12.
Częstochowianie w grupie A zmierzą się o 10:00 na otwarcie turnieju z Rugby Ruda Śląska, a swój drugi mecz grupowy rozegrają o 11:20 z Tytanem Gniezno.

Dużym wydarzeniem jest również udział w imprezie Reprezentacji Polski u18, która od środy będzie przebywać w naszym mieście na zgrupowaniu, którego zwieńczeniem będzie udział w turnieju PLR7. Warto dodać, że wśród powołanych znalazł się jeden częstochowianin – Jakub Wiewióra.

Wstęp na turniej będzie bezpłatny. Organizatorzy przewidzieli strefę gastronomiczną oraz atrakcje dla najmłodszych w postaci dmuchanego zamku.

Patronat medialny nad turniejem objęła „Gazeta Regionalna”.

Materiały promocyjne RCC

W sobotę w Częstochowie odbędzie się turniej Polskiej Ligi Rugby 7 1
W sobotę w Częstochowie odbędzie się turniej Polskiej Ligi Rugby 7 2
W sobotę w Częstochowie odbędzie się turniej Polskiej Ligi Rugby 7 3
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV