W siatkarskich 2-ligach 2 zwycięstwa i porażka

Dwa zwycięstwa i porażka to bilans częstochowskich zespołów siatkarskich w sobotnich meczach w 2 lidze.

U siebie grały w sobotę siatkarki KS Częstochowianka Częstochowa. W hali przy ul. Rejtana częstochowianki podejmowały MUKS Sari Żory, do którego traciły 3 punkty w tabeli. Spotkanie rozpoczęło się dobrze, bo Częstochowianka wygrała pierwszego seta 25:23, choć przegrywała już 11:14.

W drugim secie Częstochowianka szybko objęła prowadzenie 3:0. Rywalki równie szybko wyrównały i zaczęły narzucać swój styl gry. MUKS prowadził 11:9, 15:11. Ostatecznie rywalki wygrały do 18 i zremisowały 1:1.

W dwóch kolejnych setach MUKS grał zdecydowanie lepiej i wygrał do 20 i 18. Ostatecznie rywalki pokonały Częstochowiankę 3:1 i wywiozły z Częstochowy 3 punkty.

Ze zwycięstwa cieszyły się siatkarki Ewdar KS Silesia Częstochowa. Lider 3 grupy 2 ligi wygrał we Wrocławiu z AZS AWF 3:0.

Z 3 punktów cieszyli się też w sobotę siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. Wygrali w Radomsku z ostatnim w tabeli Volley 3:1.