W powiecie kłobuckim matury w przyłbicach wyprodukowanych przez nauczycieli

0
263

W powiecie kłobuckim wszyscy maturzyści otrzymają przyłbice ochronne, aby mogli bezpiecznie zasiąść do egzaminów dojrzałości. Ochronę dostarczy Zespół Szkół nr 1 w Kłobucku, w którym od początku kwietnia we współpracy ze Starostwem Powiatowym trwa produkcja przyłbic.

W powiecie kłobuckim matury w przyłbicach wyprodukowanych przez nauczycieli 1 W powiecie kłobuckim matury w przyłbicach wyprodukowanych przez nauczycieli 2 W powiecie kłobuckim matury w przyłbicach wyprodukowanych przez nauczycieli 3 W powiecie kłobuckim matury w przyłbicach wyprodukowanych przez nauczycieli 4 W powiecie kłobuckim matury w przyłbicach wyprodukowanych przez nauczycieli 5


Nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku podliczyli, że w ich szkolnej pracowni CNC, w której znajdują się maszyny sterowane cyfrowo, wyprodukowanych zostało już blisko 4 tys. przyłbic. Pedagodzy z kłobuckiej „Jedynki” ruszyli z pracą w pierwszy weekend kwietnia. Zaproponowali powiatowi, pod który podlega szkoła, że chcą wykorzystać swoją wiedzę oraz wyposażenie szkoły do niesienia pomocy medykom.

Starostwo Powiatowe w Kłobucku zareagowało błyskawicznie. Jak opowiada starosta kłobucki Henryk Kiepura, od pomysłu do rozpoczęcia prac minęły ledwie cztery dni. Powiat kupił i przekazał szkole ploter laserowy i materiał typu PEN, czyli zbliżony do tego, z którego wykonane są plastykowe butelki, ale cieńszy i bardziej elastyczny. Pomogła również jedna z prywatnych firm z powiatu.


Mając materiał i maszynę, nauczyciele wyszukali w internecie wzór przyłbicy, który mogliby produkować i zaczęli działać. Po pierwszym weekendzie ze szkoły przekazano do powiatu około 300 przyłbic. Trafiły one w pierwszej kolejności do przedstawicieli służby zdrowia.


Potem o przyłbice do powiatu mogły się zwracać inne służby. Produkcja w Zespole Szkół nr 1 w Kłobucku szła pełną parę i coraz więcej osób można było zaopatrzyć z ten środek ochrony osobistej.


Teraz, jak napisano na stronie szkoły na Facebooku, w myśl zasady, że „Wszystkie dzieci nasze są”, nauczyciele postanowili pomyśleć o tegorocznych maturzystach, którzy z racji epidemii zdawać będą egzamin dojrzałości z niecodziennych warunkach.


Za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Kłobucku „Jedynka” przekazała przyłbice do Zespołów Szkół nr 2 i 3 w Kłobucku oraz do Zespołu Szkół w Krzepicach.

(IBS)

(Fot. Facebook ZS nr 1 w Kłobucku)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here