fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneW poniedziałek skrzyżowanie w Alejach będzie otwarte, zapowiada Miejski Zarząd Dróg

W poniedziałek skrzyżowanie w Alejach będzie otwarte, zapowiada Miejski Zarząd Dróg

W poniedziałek skrzyżowanie w Alejach będzie otwarte, zapowiada Miejski Zarząd Dróg. Komunikat ten przekazano po informacji uzyskanej od wykonawcy robót – firmy NDI. Firma zapowiada także, że po otwarciu skrzyżowania al. NMP z al. Wolności rozpocznie prace na torowisku w rejonie alei Jana Pawła II. Zmiany te spowodują wprowadzenie nowych rozwiązań w ruchu drogowym w Śródmieściu.

Skrzyżowanie w Alejach ma być otwarte dla ruchu 7 czerwca. Tego samego dnia także będzie już można pokonywać torowisko na skrzyżowaniu ulicy Jasnogórskiej z alejami: Kościuszki i Armii Krajowej. Tam drożny ma być wlot wschodni, przejazd przez torowisko, strona od strony L.O. im. C.K.Norwida, wlot na druga stronę skrzyżowania pozostanie zamknięty.

Dzień później, czyli 8 czerwca na swoje stałe trasy przez al. NMP i ul. Orzechowskiego przy Dworcu PKS wrócą autobusy MPK, które podczas zamknięcia skrzyżowań jeździły objazdami. Także we wtorek, w związku z zamknięcie przejazdu przez torowisko w al. Jana Pawła II, autobusy MPK kursujące pierwotnie w ciągu al. Jana Pawła II zostaną skierowane do odwołania w obu kierunkach na trasy objazdowe przez al. NMP.

W środę, 9 czerwca, częściowo zamknięty zostanie przejazd przez torowisko w ciągu al. Jana Pawła II (DK-46. Zamknięta zostanie jezdnia północna od strony Tysiąclecia (cztery pasy ruchu), ruch na wprost w al. Jana Pawła II (kierunek Wieluń) oraz w lewo i prawo w al. Armii Krajowej (w kierunku centrum i Tysiąclecia) odbywać się będzie po dotychczasowych lewoskrętach, co, jak uprzedza MZD, z pewnością znacznie wydłuży czas przejazdu przez skrzyżowanie.

– Ruch w przeciwną stronę w ciągu al. Jana Pawła II (kierunek DK-1) będzie odbywał się bez zmian, zachowane zostaną także pozostałe relacje przejazdu przez skrzyżowanie – informuje rzecznik prasowy MZD Maciej Hasik. – Zamknięcie północnej części przejazdu przez torowisko w al. Jana Pawła II potrwa około miesiąca. Termin ten może wydłużyć się o kolejny miesiąc w przypadku konieczności przebudowy sieci wodociągowej, co wyjaśni się po odsłonięciu elementów infrastruktury wodociągowej znajdującej się pod skrzyżowaniem.

Jak przekazał Miejski Zarząd Dróg, po zakończeniu prac na północnej stronie skrzyżowania, roboty, a wraz z nimi zamknięcia dla ruchu, przeniosą się na drugą stronę przejazdu. Kiedy to dokładnie nastąpi, MZD poinformuje z odpowiednim wyprzedzeniem. 

– Graniczny termin łączny obowiązywania wszystkich utrudnień na tym skrzyżowaniu, według zapowiedzi wykonawcy, to 20 sierpnia – przekazuje rzecznik prasowy MZD.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -