W piątkowym sparingu Rakowa i Skry lepsi o dwie bramki czerwono-niebiescy

Piłkarze Rakowa Częstochowa rozegrali w piątek mecz sparingowy ze Skrą Częstochowa. Wicelider PKO BP Ekstraklasy wygrał z 13. zespołem Fortuna 1 Ligi 2:0.

Trener Rakowa Marek Papszun już w dniu meczu z Legią Warszawa zapowiadał, że wykorzystując przerwę w PKO BP Ekstraklasie jego zespół rozegra sparing ze Skrą Częstochowa. Szkoleniowiec Rakowa nie mógł skorzystać z kilku podstawowych zawodników, którzy rozjechali się na mecze swoich kadr narodowych (Petrasek, Gwilia, Gutkovskis, Sorescu, Kun, Lederman, Kovacevic). Szansę gry otrzymali rezerwowi. Spotkanie rozstrzygnęło się w drugiej połowie. Pierwszą bramkę dla Rakowa zdobył Igor Sapała, a drugą Jakub Arak.

Piłkarze Rakowa do rozgrywek w PKO BP Ekstraklasie wrócą 2 kwietnia, gdy na wyjeździe zagrają z Wartą Poznań. Skra 3 kwietnia zmierzy się w Gdyni z Arką.

Raków Częstochowa – Skra Częstochowa 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Sapała (58.), 2:0 Arak (62).

Raków: Trelowski – Krzyżak (60. Papanikolaou), Arsenić, Rundić, Sapała, Czyż, Długosz, Sturgeon, Musiolik, Arak (73. Krzyżak), Szkuryn.

AK, foto: Jakub Ziemianin (rakow.com)