fbpx
Strona głównaPolecaneW najbliższą niedzielę znowu na Jasną Górę przyjadą motocykliści. Ma być jednak...

W najbliższą niedzielę znowu na Jasną Górę przyjadą motocykliści. Ma być jednak skromnie i z zachowaniem zasad sanitarnych

Organizatorzy zapewniają, że nie będzie powtórki sprzed tygodnia, gdy pod szczytem zgromadziło się 10 tysięcy wiernych

Najbliższą wizytę miłośników motocykli organizuje Stowarzyszenie „Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy”. Jego władze zapowiadają, że ze względu na epidemię pielgrzymka będzie mieć w tym roku bardzo skromny charakter, a jej uczestnicy będą się ściśle trzymać obowiązujących zasad sanitarnych.

Zarząd stowarzyszenia wydał komunikat, w którym poinformowano, że w tym roku organizacja rezygnuje z tradycyjnego zlotu na Jasną Górę.

Kochani Motocykliści i Motocyklistki ! Wspólnie z Klasztorem Ojców Paulinów podjęliśmy decyzję (po konsultacji z Policją w Częstochowie) o nieorganizowaniu Motocyklowego Zjazdu Gwiaździstego do Częstochowy w dotychczasowej formie – czyli spotkania motocyklistów na Jasnogórskich Błoniach – zapisano w komunikacie sygnowanym przez Janusza Jadczyka, sekretarz Stowarzyszenia MZGC.

W niedzielę, 18 kwietnia, o godz. 11 w Kaplicy Matki Bożej odprawiona zostanie Msza Święta w intencji wszystkich motocyklistów, transmitowana w TVP.

W trackie pielgrzymki ma być zachowany ścisły reżim sanitarny. Jak zapowiada Zarząd MZGC, do środka Jasnej Góry będzie mogło wejść 50 osób, a 150 uczestników pielgrzymki pozostanie na dziedzińcu klasztoru. Msza z Kaplicy nie będzie pokazywana na telebimie pod szczytem, a na same błonia zabroniony ma być wjazd motocyklami.

Prosimy Was drodzy Motocykliści i Motocyklistki, gdziekolwiek tego dnia będziecie, o duchowe włączenie się do naszej intencji modlitewnej, związanej z ponad 80-letnią tradycją ruchu motocyklowego Częstochowy – piszą przedstawiciele stowarzyszenia. – Życzymy wszystkim zdrowia, chęci do działania, pięknych motocyklowych podróży i spotkania na kolejnym Motocyklowym Zjeździe Gwiaździstym do Częstochowy.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -