fbpx

W Myszkowie rozpoczyna się ważna inwestycja

W Myszkowie rozpoczyna się długo zapowiadana i oczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Wiadukt nad linią kolejową Częstochowa – Zawiercie ma usprawnić komunikację na ruchliwej drodze łączącej Koziegłowy z Żarkami.

Wiadukt drogowy będzie miał 52 m długości i ok. 14 m szerokości. Obiekt zastąpi obecny przejazd kolejowo-drogowy w poziomie szyn przy ul. Koziegłowskiej. Wykonawca przebuduje również odcinek drogi wojewódzkiej łączącej Żarki i Koziegłowy (nr 789). Efektem zadania będzie wzrost bezpieczeństwa podróży koleją i sprawniejsza komunikacja w powiecie myszkowskim. Nowe rozwiązanie usprawni komunikację drogową i skróci czas przejazdu na drugą stronę torów – wyeliminuje oczekiwanie na przejeździe kolejowo–drogowym. Obiekt będzie przygotowany do ruchu pieszych i rowerzystów – informuje PKP PLK.

W związku z budową zarówno pasażerowie pociągów jak i kierowcy mogą oczekiwać chwilowych problemów na trasie. W dniach 6-9 marca i 15-19 maja PKP planuje nocne przerwy w ruchu pociągów zapewniając zastępczą komunikację autobusową. Natomiast kierowcy muszą wykazać się cierpliwością bowiem wyznaczone będą objazdy nieodzowne przy budowie wiaduktu.