fbpx

W miniony weekend strażnicy miejscy konwojowali i zabezpieczali karty wyborcze do PE, a także realizowali telefoniczne zgłoszenia mieszkańców

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli w trakcie minionego weekendu 143 telefoniczne zgłoszenia od mieszkanek i mieszkańców miasta. Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich trzech dni dotyczyło zdarzeń związanych z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego oraz spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych. Były to 43 zgłoszenia.

W ciągu minionych 3 dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 15 obserwacji, które wymagały interwencji służb. 12 interwencji z monitoringu zrealizowali strażnicy miejscy, a 3 zdarzenia zostały przekazane do realizacji innym służbom.

Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej.

W miniony weekend częstochowscy strażnicy miejscy zabezpieczali kilka imprez plenerowych. Była to m.in. impreza na Placu Biegańskiego, podczas której bramkarz Rakowa Częstochowa żegnał się z kibicami przed przejściem do nowego klubu. Pies służbowy Straży Miejskiej Prima wraz ze swoim przewodnikiem zaprezentował się też w III Al. NMP podczas targów motoryzacyjnych.

W miniony weekend strażnicy miejscy konwojowali i zabezpieczali karty wyborcze z wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się w niedzielę.

Źródło: www.sm.czestochowa.pl