Dwudzieste zwycięstwo w Tauron 1 Lidze odnieśli w niedzielę siatkarze Exact Systems Norwid. Częstochowianie pokonali trzecią w tabeli Visłę Bydgoszcz i obronili pozycję lidera.

Spotkanie siatkarzy Exact Systems Norwid z Visłą zapowiadało się na zacięte i takie było. W każdym z czterech setów około 800 kibiców widziało zaciętą walkę. Spotkanie dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy inauguracyjną partię wygrali 25:23. Po dwóch setach było już 2:0 dla częstochowian i kibice wierzyli, że mecz skończy się w trzech setach. Tak się jednak nie stało. Bydgoszczanie podnieśli się w trzeciej partii i zmniejszyli straty na 1:2.

W czwartym secie goście mieli ochotę na doprowadzenie do tie-breaka. Przez jakiś czas prowadziła Visła, ale zawodnicy Exact Systems Norwid zmobilizowali się w końcówce i przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Tym samym wygrali 3:1, odnieśli 20 zwycięstwo w sezonie i zdobyli ważne 3 punkty.

Exact Systems Norwid po 25 kolejkach ma 59 punktów i zajmuje 1. miejsce. Na 2. pozycji zew stratą 2 punktów do częstochowian jest MKS Będzin, ale ma w zapasie jeden zaległy mecz do rozegrania. Visła spadła z 3. na 4. miejsce.

AK, fot: AK

Exact Systems Norwid Częstochowa – Visła Bydgoszcz 3:1 (25:23, 25:20, 21:25, 25:23)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Gibek, Graham, Sobański, Kogut, Popiela, Takahashi (libero) – Biliński, Borkowski, Sługocki.

W meczu na szczycie Tauron 1 Ligi lider Exact Systems Norwid pokonał trzecią Visłę Bydgoszcz 2