fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościCzęstochowa informacjeW lutym kolejny nabór do programu „In vitro”

W lutym kolejny nabór do programu „In vitro”

 

Siódmy rok z rzędu Częstochowa finansować będzie zabiegi in vitro. Chętne pary mogą składać wnioski 9 lutego w holu głównym Urzędu Miasta Częstochowy przy ul. Śląskiej 11/13.

Uczestnikom programu przysługuje możliwość jednorazowego dofinansowania do zabiegu w wysokości do 5 tys. zł, pod warunkiem przeprowadzenia co najmniej jednej procedury. Pozostałe koszty procedury ponoszą pacjenci.

Miasto Częstochowa było pierwszym, które wprowadziło program dofinansowania leczenia in vitro. Odbyły się dwie edycje programu, obecnie trwa trzecia – na lata 2018-2020. Od 2012 dzięki miejskiemu programowi in vitro na świat przyszło 20 dziewczynek i 19 chłopców – w tym cztery pary bliźniąt. W 2019 roku ma być kolejna siódemka. Dla par, które doczekały się dzieci, częstochowska firma Deltim dodatkowo nieodpłatnie przekazała wózki.

Przypomnijmy, że program in vitro adresowany jest do częstochowianek w wieku 20-40 lat, a w uzasadnionych medycznie przypadkach nawet do 42 lat. Z dofinansowania mogą obecnie skorzystać – oprócz małżeństw – także pary żyjące w związkach partnerskich.
Przy naborze wniosków decyduje kolejność zgłoszeń.
Wnioski będzie można składać w godz. 9-12

(UM Częstochowa/red.)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -