Szkoła Podstawowa w Ludwinowie kolejną placówką oświaty na terenie Gminy Niegowa z Eko-pracownią

0
254
eko-pracownia

Dzięki zwycięskiemu projektowi „Zielona Pracownia SP w Ludwinowie – EKO – LABORATORIUM” na terenie Gminy Niegowa, w Szkole Podstawowej w Ludwinowie powstanie Eko-pracownia.

30 kwietnia 2021 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił wyniki konkursu „Zielona Pracownia’2021”. Spośród 133 wniosków nadesłanych z całego województwa (108 wniosków nadesłanych przez szkoły podstawowe i 25 wniosków nadesłanych przez licea i technika) wygrało 61 najlepszych projektów, które otrzymały dofinansowanie.

Celem konkursu było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Natomiast podczas końcowej oceny liczył się pomysł zagospodarowania przestrzeni pracowni,  różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu oraz zasadność ich zakupu.

Za projekt „Zielona Pracownia SP w Ludwinowie – EKO – LABORATORIUM” Szkoła Podstawowa  w Ludwinowie otrzymała maksymalną kwotę dofinansowania w kwocie 50 tysięcy złotych, za którą zostanie utworzona nowoczesna pracownia przedmiotowa, w której uczniowie będą mogli uczyć się w ciekawy, nowoczesny i odkrywczy sposób.

Zajęcia z chemii, fizyki oraz biologii będą teraz o wiele ciekawsze, a dzieci będą mogły podejmować konkretne działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here