fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościW Lublińcu Straż Miejska przypomina, że nie wolno spalać odpadów i nakłada...

W Lublińcu Straż Miejska przypomina, że nie wolno spalać odpadów i nakłada mandaty

Jak podaje lubliniecki samorząd, w trakcie ostatniego patrolu lublinieckiej Straży Miejskiej, funkcjonariusze ponownie natknęli się w mieście na niezgodne z prawem spalanie odpadów. Przy użyciu ognia pozbywano się drzwi oraz różnego rodzaju płyt drewnianych.

Zarówno strażnicy, jak i magistrat przypominają, że takie robienie wiosennych porządków jest zabronione i może pociągnąć za sobą kary pieniężne.

Lubliniecki samorząd kolejny raz apeluje, że warto odpady segregować i przekazywać właściwej firmie wywozowej lub po prostu wywieźć na PSZOK przy ul. Przemysłowej.

Kto termicznie przekształca odpady poza spalarnią odpadów, zgodnie z art. 191 ustawy o odpadach, podlega karze aresztu lub grzywny – przypomina samorząd.- Bez względu na to, czy czyni to na wolnym powietrzu, na swojej działce, czy też w domowym lub zakładowym piecu. Pamiętajmy! Paląc odpady trujemy przede wszystkim siebie, swoich najbliższych, ale i środowisko w którym żyjemy.

O sprawach dotyczących spalania odpadów i odpowiedzialności z tym związanej warto poczytać na stronie Urzędu Miejskiego w zakładce Straż Miejska. Informacje te można również znaleźć pod linkiem: https://www.lubliniec.eu/…/4225-spalanie-odpadow.html

(fot. Miasto Lubliniec)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -