fbpx
Strona głównaEdukacjaW Lublińcu obchodzono Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu

W Lublińcu obchodzono Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia przypada wyjątkowe święto -Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu. W Lublińcu zorganizowano Niebieski Happening przez Miejskim Domem Kultury.

Pod lublinieckim Domem Kultury zaroiło się od niebieskich akcentów będących symbolem Międzynarodowego Dnia Świadomości Autyzmu. W powstałej na tę okazję Niebieskiej Alei Autyzmu, odbył się NIEBIESKI HAPPENING. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, a także przedszkolaki z lokalnych placówek. Akcja przyciągnęła również pozostałych mieszkańców miasta, dla których temat akceptacji i rozumienia osób ze spektrum autyzmu jest bardzo bliski. W happeningu wzięli udział podopieczni Środowiskowego Domu  Samopomocy w Lublińcu. Organizatorem akcji była Pani Honorata Majczyna, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Takie wydarzenia odbywają się zwykle raz w roku, jednak pogłębianie wiedzy na temat autyzmu i nauka tolerancji wobec osób dotkniętych spectrum, powinny towarzyszyć nam na co dzień. „Zapalajmy się na niebiesko” każdego dnia, powstrzymując się od oceniania i próbując zrozumieć drugiego człowieka.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV