Próbowali włamać się do domu w Kamyku. Zostali zatrzymani „na gorącym uczynku”

0
626

Funkcjonariusze z kłobuckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali włamać się do budynku w Kamyku.

W nocy ze środy na czwartek, 5 sierpnia br. policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Kłobucku uzyskali informacje, że na placu jednej z posesji na ul. Szkolnej w Kamyku kręcą się podejrzane osoby z latarkami.

O całej sprawie policjanci poinformowali oficera dyżurnego i udali się w miejsce zgłoszenia. Do pomocy zostali również skierowani policjanci z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej.

Na miejscu po sprawdzeniu posesji i zabudowań okazało się, że budynek jest pusty, ale na terenie wokół niego są ślady potwierdzające obecność innych osób. Po kilku minutach funkcjonariusze odnaleźli i zatrzymali dwóch mężczyzn ukrywających się na posesji.

Zatrzymani mężczyźni ubrani byli w stroje moro i wojskowe buty. Dodatkowo jeden z nich nosił ciemną czapkę, a drugi kominiarkę.

Mężczyźni byli przygotowani do włamania. Policja znalazła przy nich m.in. duży nóż, pałkę teleskopową, latarkę, siekierę i młotek.

Dodatkowo na terenie przyległym do posesji, w odległości około 100 metrów, policjanci znaleźli pusty samochód terenowy. Pokrywa silnika była jeszcze ciepła, a w środku znajdowały się brechy i przenośne radiostacje. Kluczyki do tego samochodu odnaleziono przy jednym z mężczyzn. Właściciela pojazdu nie było wśród zatrzymanych.

Podczas przeszukania pojazdu funkcjonariusze zabezpieczyli woreczek z białym proszkiem. Po wykonaniu wstępnych testów okazało się, że biały proszek to amfetamina. Odnalezione narkotyki należały do właściciela pojazdu, mieszkańca powiatu częstochowskiego. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania nielegalnych substancji.

Dwaj podejrzani mężczyźni: 40-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego oraz 33-letni mieszkaniec Częstochowy, usłyszeli zarzuty karne  usiłowania włamania. Wobec mężczyzn został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Dokładne okoliczności sprawy pod nadzorem częstochowskiego prokuratora wyjaśniają kłobuccy kryminalni.

[post_gallery]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here