W gminie Kobiele Wielkie dziś wczesnym rankiem została śmiertelnie potrącona kobieta

0
671
fot. Komenda Powiatowa Policji w Radomsku

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku potrącenia 72-letniej rowerzystki.

Sprawca wypadku jechał autem dostawczym marki renault i podczas wyprzedzania potrącił jadącą rowerem kobietę. Pomimo udzielonej pomocy medycznej niestety rowerzystka zmarła.

Do zdarzenia doszło dziś około godziny 6.30 w miejscowości Łowicz, w gminie Kobiele Wielkie.

Z posiadanych do tej pory ustaleń policjantów wynika, iż 32-letni kierujący pojazdem marki renault master jadąc w kierunku Radomska potrącił kobietę, która jechała rowerem. Obecni na miejscu zdarzenia medycy mimo dużego trudu, który włożyli w reanimację, nie przywrócił kobiecie funkcji życiowych. Zgodnie z decyzją prokuratura ciało 72-latki zostało zabezpieczone w radomszczańskim prosektorium. Kierujący busem był trzeźwy. Uczestnikami wypadku są mieszkańcy gminy Kobiele Wielkie.

W gminie Kobiele Wielkie dziś wczesnym rankiem została śmiertelnie potrącona kobieta 1
fot. Komenda Powiatowa Policji w Radomsku

Policja przypomina wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, iż w okresie jesiennym warunki pogodowe znacznie się pogarszają. Policjanci apelują o większą ostrożność oraz rozwagę na drodze. Kierując pojazdem bardzo ważne jest dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz do własnych umiejętności. Należy zadbać dobrze o widoczność w pojazdach. Szyby, które pokryte są kroplami deszczu czy są zaparowane od wewnątrz bardzo pogarszają widoczność.

Należy dobrze przygotować się do podróży. Natomiast piesi i rowerzyści powinni pamiętać o odblaskach np. na odzieży, przy torebce czy plecaku umieścić element odblaskowy.

K KIK