fbpx
Strona głównaPolecaneW Galerii pod Glinianym Aniołem już wiosna

W Galerii pod Glinianym Aniołem już wiosna

Chociaż do tej kalendarzowej pozostało jeszcze parę dni, w Galerii Pod Glinianym Aniołem w Lublińcu wiosna już w pełni.
Jak informuje Miejski Dom Kultury w Lublińcu, pierwsze wiosenne kwiaty pojawią się w Galerii już 10 marca – wtedy warsztaty artystyczne będą mieli seniorzy. W ramach cyklu „Kreatywni 60+” tworzyć będą bibułowe ozdoby. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Wielbiciele szydełkowania opanują galerię już 13 marca. Tym razem instruktorki – Sabina Gajda i Anna Wysłucha – pokażą jak zrobić koszyczek. To propozycja idealna tuż przed świętami wielkanocnymi. Na zajęcia należy przynieść 50 metrów sznurka i szydełko, a wcześniej oczywiście należy się zapisać.
W ramach wiosennych porządków Galeria zaprasza 20 marca na tzw. wymianki. Jeśli mamy ubrania w dobrym stanie, w których już nie chodzimy, te zakupione pochopnie lub te, do których nie mamy już serca – można się nimi wymienić. Na pewno komuś się jeszcze przydadzą.
Wśród marcowych propozycji Galerii są również warsztaty, w trakcie których będzie można wykonać wiosenny wianek. To ozdoba, która wprowadza do domu nie tylko świąteczną atmosferę, ale również wiosnę. Radosne kolory, kwiaty, wstążki… taki wianek będzie można zrobić w ramach „Akademia Kreatywności” już 26 marca. Warsztaty poprowadzi wiankowy ekspert – Marzena Grzyb. To z nią kilka miesięcy temu kreatywni przygotowywali wieńce bożonarodzeniowe. Koszt materiałów, a tym samym udziału w warsztacie to 45 zł.
Tych, którzy będą poszukiwać dekoracji świątecznych lub prezentów „od zajączka” MDK zaprasza na jarmark wielkanocny, który odbędzie się 29 marca. Ze względu na kapryśną pogodę, wystawcy swoje stanowiska będą mieli w holu MDK.
Zapisy na wszystkie wydarzenia przyjmują pracownicy Galerii pod Glinianym Aniołem – codziennie, po godz. 15, telefonicznie lub osobiście.

(Źródło: MDK Lubliniec)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here