fbpx
Strona głównaPolecaneW częstochowskim magistracie można już znowu załatwiać sprawy związane z prawem jazdy...

W częstochowskim magistracie można już znowu załatwiać sprawy związane z prawem jazdy i dowodami rejestracyjnymi samochodów

Po tygodniowej przerwie spowodowanej zakażeniami covid oraz konieczną kwarantanną pracowników, Referat Komunikacji Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Częstochowy wrócił do bezpośredniej obsługi interesantów. Jak zaznacza jednak miasto, z powodu ciągle dużej liczby przypadków koronawirusa wśród urzędników działa on w ograniczonym składzie osobowym.

Jak przekazał magistrat, interesanci zgłaszający potrzebę osobistego załatwiania spraw związanych z rejestracją pojazdów oraz prawami jazdy są już umawiani na wolne terminy.

Urząd wznowił możliwość telefonicznego umawiania osób pragnących załatwić sprawę osobiście. Zastrzega jednak, że częstochowianie muszą się liczyć z tym, że kontakt telefoniczny – z uwagi na ciągle mocno zmniejszoną obsadę referatu oraz wydłużoną kolejkę chętnych – może być utrudniony.
Gmina przypomina, że w korespondencji z Referatem Komunikacji możliwe jest korzystanie z elektronicznej platformy E-PUAP, SEKAP lub z tradycyjnej przesyłki pocztowej. W celu uzyskania informacji  możliwy jest także kontakt mailowy. Do takiej formy komunikacji zachęca interesantów urząd, przepraszając jednocześnie za utrudnienia.

Referat zajmujący się rejestracją pojazdów i prawami jazdy chce jak najszybciej wrócić do sprawnej i płynnej obsługi interesantów, co będzie możliwe po powrocie do pracy reszty obecnie chorych lub znajdujących się na kwarantannie pracowników – przekazały władze miasta. – Powrót do w pełni normalnej pracy i obsługi wszystkich interesantów „na bieżąco” możliwy będzie po zniesieniu wszystkich obecnych obostrzeń i zakończeniu stanu epidemii.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here