fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneTrwa remont częstochowskich ulic

Trwa remont częstochowskich ulic

Trwa remont częstochowskich ulic.

[post_gallery]

Prace odbywają się obecnie w kilku miejscach w mieście. Całość jesiennych robót drogowych kosztuje blisko 3,5 mln złotych.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Transportu, prace budowlane trwają w różnych dzielnicach miasta m.in. na granicy Lisińca i Grabówki w ciągu ul. Rybackiej, przy przebudowie ul. Brzeźnickiej od ul. Dekabrystów do Promenady Niemena na Tysiącleciu czy na budowie ul. Suchej w dzielnicy Zawodzie. Wymienione inwestycje zostaną oddane do użytku jeszcze w tym roku.

Pomimo obiektywnych przeciwności, związanych obecnie także z epidemią, krok po kroku realizujemy zadania drogowe, których oczekują mieszkańcy częstochowskich dzielnic – mówi prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk. – Nie możemy się ograniczać tylko do dużych, unijnych inwestycji. Oczywiście nie sposób wielu potrzeb lokalnych w tym zakresie zaspokoić jednocześnie, ale dzięki obecnym, jesiennym pracom, na które udało się wygospodarować środki, odsetek dzielnicowych ulic i chodników wymagających w mieście pilnej przebudowy, znowu się zmniejszy – dodaje prezydent.


Prace przy ulicach: Rybackiej i Brzeźnickiej skupiają się głównie na regulacji urządzeń w jezdni wraz z wymianą nawierzchni i poprawą zjazdów po wymianie krawężników. Ich koszt to odpowiednio: 422 tys. zł i 476 tys. złotych.


Dużo droższa, bo i zakres robót jest większy, jest inwestycja prowadzona w ulicy Suchej na Zawodziu. Kosztuje ona 2,4 mln złotych.

Odbywa się tam budowa konstrukcji drogi i nawierzchni, budowa miejsc postojowych dla samochodów osobowych, powstaje po obu stronach ulicy chodnik, a także zjazdy do posesji – informuje rzecznik prasowy MZDiT Maciej Hasik. – Na Zawodziu projekt przewiduje również przebudowę sieci teletechnicznej i kanału deszczowego oraz budowę zatok postojowych i montaż nowego oświetlenia ulicznego.
(fot. MZDiT)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -