fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneW Częstochowie ponownie dezynfekowali ławki

W Częstochowie ponownie dezynfekowali ławki

Po raz kolejny w mieście dezynfekowano ławki. Akcja odbyła się w centrum Częstochowy.

Kolejny raz w ścisłym centrum Częstochowy, gdzie przebywa wielu częstochowian oraz przyjezdnych, odbyła się akcja dezynfekcji tak zwanej małej architektury. Odkażono więc ławki i kosze na śmieci. Takie działania miasto zleca przed i po dużych zgromadzeniach, jakie mają miejsce w centrum. Tym razem okazją do przeprowadzenia akcji była odbywająca się w miniony weekend pielgrzymka rolników. Dezynfekcji dokonano przed jasnogórskimi dożynkami, a także już po nich, gdy z miasta wyjechali wierni uczestniczący w tym wydarzeniu.


Jak przekazał urząd miejski, cały proces prowadzi częstochowska firma PPHU MATPOL. Używa do tego nieżrących środków – bezpiecznych dla roślinności i nie powodujących niszczenia dezynfekowanych obiektów.

Ławki i małą architekturę w Alejach i na pl. Biegańskiego zdezynfekowano po pierwszym, sierpniowym szczycie pielgrzymkowym (17 sierpnia), a kolejny raz – po uroczystościach związanych z obchodami Matki Boskiej Częstochowskiej (26 sierpnia). Jeszcze jedna tura dezynfekcji planowana jest po Pielgrzymce Ludzi Pracy (mającej się odbyć 18-19 września).

Na zlecenie Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego firma MATPOL już w zeszłym roku zajmowała się także regularną dezynfekcją m.in. oddziałów Miejskiego Szpitala Zespolonego, terenów przyszpitalnych, karetek, pojazdów Straży Miejskiej czy taboru częstochowskiego MPK.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -