W Częstochowie naprawiają jezdnie i chodniki

0
226

W kilku miejscach w mieście naprawiane są jezdnie i chodniki. Roboty są trudniejsze niż zwykle ze względu na konieczność zachowania reżimu sanitarnego.

W Częstochowie naprawiają jezdnie i chodniki 1 W Częstochowie naprawiają jezdnie i chodniki 2 W Częstochowie naprawiają jezdnie i chodniki 3 W Częstochowie naprawiają jezdnie i chodniki 4 W Częstochowie naprawiają jezdnie i chodniki 5 W Częstochowie naprawiają jezdnie i chodniki 6 W Częstochowie naprawiają jezdnie i chodniki 7 W Częstochowie naprawiają jezdnie i chodniki 8

W ostatnich dniach Miejski Zarząd Dróg i Transportu zakończył prace m.in. w centrum Częstochowy, na Błesznie oraz Północy. Na Północy
sfinalizowano prace przy wymianie nawierzchni jezdni, pętli autobusowej i zatok postojowych w ul. Kukuczki.


Zadanie finansowane z budżetu miasta w ramach Budżetu Obywatelskiego kosztowało blisko 400 tys. zł. – informuje rzecznik prasowy MZDiT Maciej Hasik. – Komfort dojazdu autami prywatnymi i komunikacją miejską do licznie zamieszkałej części dzielnicy Północ dzięki temu znacznie się poprawił. Zadanie uzupełniło prace wykonane przy ul. Kukuczki przed rokiem.

Niemal równocześnie wymieniono nawierzchnię na fragmencie ulic POW w Śródmieściu oraz Bohaterów Katynia na Błesznie.

W tych dniach także w ramach budowy odwodnienia ul. Kucelińskiej ułożona została tam nowa nawierzchnia jezdni, wybudowano chodnik i zjazdy. Finalizowane są prace przy przebudowie chodnika w ciągu ul. Śląskiej. Przywrócony już została dla autobusów MPK przystanek „Kopernika”.
Kolejne roboty prowadzone są już lub będą rozpoczęte lada dzień na ulicy Ludowej w Kiedrzynie i ul. Orlick – Ruckemana na Zawodziu. W obu tych miejscach położony zostanie nowy chodnik.

– Przygotowywana do realizacji w najbliższych tygodniach jest budowa oświetlenia na Skwerze im. Kaliny Jędrusik w dzielnicy Tysiąclecie – mówi rzecznik prasowy MZDiT. – Do końca wakacji to jedno z ulubionych miejsc spotkań i wypoczynku mieszkańców tej części miasta zyska na atrakcyjności poprzez montaż 18 nowych lamp oświetleniowych z oprawami typu LED i okablowaniem.

(IBS)
(Fot. MZDiT Częstochowa)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here