Ten mecz z Volley musiał się odbyć. Poszło gładko i zgodnie z planem

Siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa gładko i zgodnie z planem pokonali Volley Miasteczko Śląskie 3:0.

Eco-Team AZS Stoelzle przed spotkaniem z Volley Miasteczko Śląskie był zdecydowanym faworytem. Częstochowianie w pierwszej rundzie gładko wygrali w Miasteczku Śląskim 3:0 i nie dali wówczas gospodarzom ani razu wyjść z granicy 20 punktów w secie.

Kibice częstochowskich siatkarzy oczekiwali podobnego meczu w HSC. I tak też było. Już w pierwszym secie gospodarze grając z Jędrzejem Brożyniakiem, Michałem Żukiem i Damianem Zygmuntem wygrali gładko do 16. W drugim secie trener Eco-Team AZS Wojciech Pudo dał odpocząć kapitanowi częstochowskiej drużyny i na rozegranie desygnował młodego Bartosza Żaczka. Gra nie straciła na wartości, bo gospodarze wygrali do 17.

Trzeci set też układał się pod dyktando Eco-Team AZS Stoelzle. Częstochowianie dali gościom trenowanym przez Alberta Semeniuka dali zdobyć znowu tylko 16 punktów i pewnie wygrali mecz 3:0 dopisując sobie kolejne ważne 3 punkty w 2 lidze.

Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa – Volley Miasteczko Śląskie 3:0 (25:16, 25:17, 25:16)