fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaV Powiatowy Festiwal Żniwny w Lubojnie. Finalista programu "MasterChef" ugotuje w kotle...

V Powiatowy Festiwal Żniwny w Lubojnie. Finalista programu “MasterChef” ugotuje w kotle grochówkę

W sobotę, 6 sierpnia w Lubojnie (gm. Mykanów) odbędzie się piąta edycja Powiatowego Festiwalu Żniwnego. Na wydarzenie zaprasza starosta częstochowski Krzysztof Smela.

Sobotnia impreza rozpocznie się o godz. 15.30. Organizatorzy przewidzieli bogaty program artystyczny i kulinarny. W programie – zgodnie z nazwą festiwalu – znajdą się pokazy żniwne i wystawa maszyn.

Na plenerowej scenie wystąpi ceniony Zespół Folklorystyczny „Wrzosowianie”. Nie zabraknie też czegoś dla ciała. Chętni będą mogli wziąć udział w pokazie wypiekania chleba, podczas którego samodzielnie wyrobią i upieką smakowity bochenek (i oczywiście także go skosztują). Dużym zainteresowaniem będzie się cieszyć z pewnością także pokaz gotowania grochówki w kotle, który poprowadzi finalista popularnego programu „MasterChef” – Krzysztof Bigus.

Publiczność będzie mogła uczestniczyć też w warsztatach rękodzieła, w ramach których wykonane zostaną ekoozdoby ze słomy. Na nudę nie będą narzekali także najmłodsi. Z myślą o nich przygotowano bowiem gry i zabawy, skręcanie balonów, dmuchańce, duże bańki mydlane, a „na ząb” – watę cukrową i popcorn.

Na zakończenie festiwalu zaplanowano zabawę muzyczną z zespołem Alpex. Wstęp jest wolny. Szczegóły: www.czestochowa.powiat.pl.

ZS

Czytaj także: Powiatowe przewozy pasażerskie, czyli odpowiedź na oczekiwania mieszkańców

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -