fbpx
Strona głównaWiadomościCzęstochowaV Festiwal „Peron Częstochowa”

V Festiwal „Peron Częstochowa”

 

V Festiwal „Peron Częstochowa” – z corocznym konkursem fotograficznym. Prace konkursowe mogą przesyłać zarówno amatorzy jak i profesjonaliści.

Nazwa festiwalu nawiązuje do najdłuższego peronu w Polsce, który jest właśnie w Częstochowie.

Poza wystawą prac konkursowych, organizatorzy zapewniają inne aktrakcje.

Konkurs fotograficzny w ramach Festiwalu „Peron Częstochowy” zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem. W pierwszej i drugiej edycji nadesłano ponad 1670 zdjęć, trzecia edycja zebrała nieco mniej bo 975 prac, natomiast czwarta zebrała 1374 zdjęcia i 9 fotoreportaży.

Cele konkurus jest ten sam – inne, twórcze spojrzenie przez obiektyw na Częstochowę. Prace mogą przesyłać zarówno profesjonalni fotografowie jak i amatorzy. Poza ujęciami panoramicznymi, można wysłać zdjęcia z wszelkich wydarzeń sportowych, kulturalnych czy takichy, które pokazują codzienne życie w mieście. Mogą to być także portrety, obiekty, które wzbudzają ciekawość lub detale. Zdjęcia powinny być wykonane w Częstochowie na przestrzeni dwóch ostatnich lat. Każdy zainteresowany może przesłać do 10 fotografii lub fotoreportaży, wykonanych w technice czarno-białej lub kolorowej. Fotoreportaż to maksymalnie siedem zdjęć. Warto wiedzieć, że zdjęć nagrodzonych w innych konkursach nie można wysyłać.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 września. Należy je wysyłać mailowo na adres [email protected]

Jury konkursu oceni wszystkie nadesłane fotografie, a na najlepszych autorów czekają nagrody finansowe. Najlepsze prace trafia na wystawę.

Cały projekt dofinansowany jest przez Urząd Miasta Częstochowy.

Pośród atrakcji zaplanowano dla młodzieży szkolnej oraz studentów, trzecią edycję konkursu „Gra z Częstochową w tle” oraz drugą edycję gry miejskiej. Będzie też wystawa zbiorowa „Przestrzeń intymna”, instalacja „Oczekiwanie” oraz muzyczny Legion of Power. Wydarzenie rozpocznie się 27 września plenerową grą miejską i wystawą rysunku spod Dworca PKP, natomiast 5 października w lokalu Scena TFP zakończy się impreza.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here