fbpx
Strona głównaWiadomościUstąp pierwszeństwa! Dla każdego jest miejsce na drodze – przypomina drogówka

Ustąp pierwszeństwa! Dla każdego jest miejsce na drodze – przypomina drogówka

Ustąp pierwszeństwa! Dla każdego jest miejsce na drodze – przypomina drogówka. Przez cały weekend na ekranach stojących przy drogach w całej Polsce wyświetlany jest specjalny spot przygotowany w ramach policyjnej akcji informacyjno-edukacyjnej  pod hasłem: „Dla każdego jest miejsce na drodze”.

Przez ten weekend policjanci z ruchu drogowego przypominają, że niezgodne z prawem są zachowania zagrażające nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego. Do niebezpiecznych sytuacji, które nierzadko kończą się tragedią dochodzi na skrzyżowaniach, gdy wbrew przepisom i znakom kierowcy nie ustępują pierwszeństwa.

Policja przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, zbliżając się do skrzyżowania, powinien przestrzegać obowiązujących przepisów ruchu drogowego, w tym zachować szczególną ostrożność. W ramach tego obowiązku należy m.in.: zwiększyć uwagę, obserwować drogę i jej otoczenie, jak również zachowania innych uczestników ruchu drogowego, dostosować prędkość jazdy do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie.

Kolejny raz firma Screen Network S.A. włącza się w promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. r., Przez cały weekend na swoich ekranach, znajdujących się na terenie kraju, emituje spot przypominający kierującym o ustępowaniu pierwszeństwa przejazdu.

Dla każdego jest miejsce na drodze!

Myśl i żyj!

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here