fbpx
Strona główna Polecane Urzędy pocztowe otwarte krócej

Urzędy pocztowe otwarte krócej

Zagrożenie związane z koronawirusem wpłynęło na funkcjonowanie urzędów pocztowych. Wzorem banków, urzędów i wielu instytucji także Poczta Polska zmieniła zasady obsługi interesantów.
W dni robocze skrócono godziny otwarcia poczt z 8 do 6 godzin. W zamian niektóre urzędy są czynne między godziną 14 a 20 lub “odrabiają” godziny w soboty.
Te placówki, które zawsze były czynne w każdą sobotę, są obecnie tego dnia otwarte dla klientów jedynie przez 3 godziny.
To nie jedyna zmiana, jaką wprowadziła Poczta. Urzędy całodobowe obecnie pracują jedynie od godziny 8 do 20. W Częstochowie zamknięto urząd pocztowy w “Galerii Jurajskiej”.
Listonosze pracują normalnie, ale jak zapewnia dyrekcja Poczty Polskiej, podobnie jak pracownicy w okienkach, doręczyciele zostali zaopatrzeni w płyny dezynfekujące.
Z dobrych wiadomości, po krótkiej przerwie poczta wznawia wysyłki zagraniczne. Można je nadawać jednak tylko do niektórych krajów. Oto lista krajów i rodzajów przesyłek obsługiwanych do tych państw:
Niemcy – listy (priorytetowe i ekonomiczne), paczki (priorytetowe i ekonomiczne) oraz GLOBAL Expres;
Czechy i Słowacja – listy (priorytetowe i ekonomiczne), paczki (priorytetowe i ekonomiczne);
Ukraina – listy (ekonomiczne), listy polecone (priorytetowe), paczki (ekonomiczne) oraz Paczka UKRAINA PLUS;
Białoruś, Litwa, Łotwa, Dania, Hiszpania, Portugalia, Belgia, Holandia – listy ekonomiczne oraz paczki ekonomiczne;
Meksyk (drogą morską) – listy ekonomiczne;
USA i Kanada (drogą morską) – listy (ekonomiczne) oraz paczki (ekonomiczne).
Poczta Polska apeluje, aby w najbliższych dniach kto może, zrezygnował z osobistej wizyty w urzędach. Zachęca do korzystania z usług on-line za pośrednictwem Platformy Envelo (www.envelo.pl ). Dzięki niej można, bez wychodzenia z domu, kupić znaczek pocztowy, wysłać kartkę lub list z komputera.
Szczegółowe informacje o czasie pracy poszczególnych placówek można sprawdzić na www.poczta-polska.pl.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here